Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Sylvia Plathová: Básnířka, kterou si později zahrála slavná Gwyneth Paltrow

Přestože za svého života publikovala Sylvia Plathová jen jednu básnickou sbírku a román, psala neustále. Autorka tzv. zpovědní poezie a manželka Teda Hughese byla komplikovanou osobností zápasící s depresí i přehlížením.

Kdy je načase změnit zaměstnání?

Změna zaměstnání patří k velmi důležitým, ale také těžkým životním rozhodnutím. Někdo má to štěstí, že ho jeho práce po dlouhé roky těší, baví a naplňuje. Ovšem mnohdy je načase zaměstnání prostě změnit.

Zázrak zvaný jablečný ocet

O jablečném octu se kvůli jeho blahodárným účinkům mnohdy hovoří jako o elixíru zdraví a jako o zázraku. Jaké účinky má jablečný ocet na lidské zdraví? A má také nějaká negativa?

Festival Polanka fest opět roztančil historickou Třebíč

Již třetí ročník oblíbeného festivalu proběhl tento víkend v areálu třebíčského koupaliště. Jaká byla atmosféra akce, která lákala na zvučná jména kapel, jako jsou Chinaski, Rybičky 48, Mig 21, Mandrage a mnohé další?

Tento rok spadly už 4 velké dopravní letouny. Bojíte se létat?

Letecké katastrofy jsou vždy obrovskou tragédií. Stávají se v civilní i vojenské sféře, s malými i velkými letadly, nebo vrtulníky. Ovšem nejhorší je situace, když se zřítí velké civilní dopravní letadlo a zahynou desítky lidí.

Cesta k mladistvé pleti - potraviny bohaté na kolagen

Pro zdravý vzhled a pružnost pleti potřebujeme kolagen. Nemusíme hned docházet k dermatologovi nebo utrácet za drahé krémy, stačí do jídelníčku zařadit potraviny bohaté na kolagen. Které to jsou?

Ava Gardnerová: Z chudé dívky vynikající herečkou

Kdyby v roce 1941 švagr jisté Avy Gardnerové z Wilsonu nebyl fotograf, nikdy by se nezrodila velká herecká hvězda. Jedna z nejkrásnějších žen Hollywoodu však vzdor slávě zůstala venkovskou dívkou, jež brala film zodpovědně.

Robotizace v průmyslu postupuje mílovými kroky

„Ale já nevím, jak mám ty umělé dělníky nazvat. Řekl bych jim laboři, ale připadá mně to nějak papírové.“ „Tak jim říkej roboti.“

Povinné školení řidičů absolvované v pohodlí domova? Ano, jde to

Snad každý, kdo byl někdy v zaměstnaneckém poměru a k výkonu svého povolání byť jen občas používal automobil, jistě má v živé paměti nezáživná a víceméně formální školení řidičů. Ta už naštěstí jsou minulostí.

Filmy, které vás připraví na letní dobrodružství

Pokud před sebou máte letní dovolenou a máte rádi dobrodružství, můžete se inspirovat dechberoucími filmy, které vás doslova naplní adrenalinem a očekáváním, zdali něco podobného nezažijete na vaší cestě.

Přemýšlíte, jak potěšit svou drahou polovičku? Květiny jednoznačně nezklamou

Snad žádná žena květinami nepohrdne. Pokud přemýšlíte, jak udělat radost partnerce, která odešla ráno do práce skleslá a bez nálady, jednoznačně vsaďte na pugét červených růží.

Novější články Starší články Starší články