Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Proč se Janovi říká Honza, Josefovi Pepa a Alexandrovi Saša

Jedny z nejčastěji používaných mužských jmen mají zvláštní domácí tvary, které však přímo nekopírují spisovnou podobu jejich jména. Kde se tedy vzali všichni ti Honzíci, Pepani nebo Sašové?

Jaké bývají problémy s DPF?

Jestliže vlastníte dieselový automobil, jehož rok výroby je 2004 a vyšší, potom jeho nedílnou součástí je filtr pevných částic.

Rusňákova Nadace DRFG podporuje kulturu v regionu

Podle aktivit, které DRFG podporuje, je zřejmé, že této investiční skupině nezáleží pouze na maximálním zisku. Pomáhá také v jiných oblastech, než jsou investice.

Robotické společnice - dobrá zábava nebo degenerace společnosti?

Již v září zahájí v Itálii provoz společnost Lumi Dolls. Projekt s robotickými dívkami, které mají konkurovat placeným společnicím z masa a kostí, najdeme v hlavním městě italského regionu Piemont.

Multifunkční LED stolní lampa

Očekáváte od stolní lampy víc než „jen“ jasné polohovatelné LED světlo v povedeném, moderním designu?

Jaký je rozdíl mezi produkty BIO a EKO a jaké látky v těchto výrobcích rozhodně nenajdete?

Výrobky s názvy EKO a BIO začaly naplňovat naše obchody a postupně stoupá jejich popularita. Nejedná se však pouze o promyšlený marketingový tah a módní záležitost posledních let?

Kontroverzní romány 20. a 21. století

I v moderní éře, proslulé avantgardními literárními směry a jistou tvůrčí svobodou, vznikla řada až šokujících děl. Když např. v 50. letech vyšel román Lolita, ukončilo to politickou kariéru nakladatele Nigela Nicolsona.

Jaké stravě se vyhnout, abyste nepáchli potem?

V letních tropických dnech se zkrátka více potíme. Pocení je sice přirozený jev, ovšem může být značně obtěžující – zvlášť, když náš pot nepříjemně zapáchá. A některé potraviny zápach ještě zhoršují.

Kde všude se vám hodí francouzština

Francouzsky mluví podle statistik přes 220 milionů lidí po celém světě. Patří k hojně rozšířeným, avšak také – díky staletím vývoje – k nejsložitějším jazykům vůbec a je spjat s výjimečnou kulturou i nevšední kuchyní.

Odhalte tajemství hradu Veveří a užijte si k tomu muziku

Jak spojit zábavu a poznání v průběhu nadcházejícího víkendu? Navštivte hudební festival Hrady.CZ u brněnského hradu Veveří a využijte možnosti bezplatné prohlídky některého z hradních okruhů.

Jak jste na tom s váhou? Spočítejte si to v BMI kalkulačce

V současné době si začínají lidé uvědomovat, že správná životospráva se pozitivně podepisuje na zdravotním stavu. Pokud vám však váha ukazuje příliš vysoké číslo, měli byste přemýšlet nad změnou životního stylu.

Novější články Starší články Starší články