Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Tygr / foto: sxc.hu

Krutá atrakce v ZOO: tygři zabíjejí telátka

V řadě čínských ZOO zavedli živá krmení tygrů. Před očima návštěvníků loví predátoři bezbranná telata. Z krvelačných atrakcí, které navštěvují celé rodiny, vstávají vlasy hrůzou na hlavě.

Jak zvrácená show probíhá? Návštěvníky přivezou na místo v zamřížovaných autobusech, aby jim tygři nemohli ublížit. Na scéně se přitom již pohybují hladoví tygři a vyhlížejí svou kořist. Ta se objevuje zanedlouho, menší dodávka zajíždí až doprostřed arény, kterou obklopují autobusy.

 

magazin.cz
Otevírají se zadní dveře a z nich vypadává zmatené tele. Chvíli se vzpamatovává a pak zjišťuje, kde se ocitlo. To už je ale pozdě. Tygři systematicky zaútočí a po malé chvilce bezbranné zvíře skolí a dělí se o kořist.

 

Děti i dospělí za mřížemi autobusů jsou u vytržení. Foťáky cvakají o sto šest, kamery jedou naplno, všichni se dobře baví, nechybí ani smích a vtípky. Pak děsivá show končí a autobusy jeden po druhém opouštějí arénu.

 
Rozlícení ochránci

Podobná představení pořádají čínské zoologické zahrady ve snaze přilákat více návštěvníků. Ochránci přírody jsou takovými praktikami rozlíceni. „Je to hnusné a nesmyslné divadlo,“ prohlásil například Joern Ehlers ze Světového fondu na ochranu zvířat.

 

Podle něj vysvětlení vedení tamních ZOO, že tak připravují zvířata na divočinu, neobstojí. „Tygr vychovaný v zajetí nezdivočí. To se nikomu nepovedlo a nepovede. Zvířata jsou silně fixovaná na člověka,“ uvedl.

Co si o tom myslíte?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 249