Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky CESTOVÁNÍ:

Ztratí Airbus a Boeing monopol ve velkých dopravních letadlech?

Už desítky let si Boeing s Airbusem rozdělují světový trh středních a velkých dopravních letadel. Teď se ovšem zdá, že budou mít konkurenci z dalekého, ale i blízkého východu.

Které vlajky států jsou přímo stvořeny přírodou, a můžete je spatřit jako část krajiny?

Mnohé vlajky států přímo připomínají krajinu, která v nich naprosto běžně je. Naše česká to není, protože ctí tradiční slovanskou trikolóru, a tu v přírodě těžko dohromady najdete. Ale jiné země místa připomínající jejich

Nevíte si rady s výběrem dovolené? Obraťte se na cestovní agenturu

Když ještě nemáte konkrétní představu o své nastávající dovolené, je skvělým pomocníkem právě cestovní agentura, neboť zde naleznete přehledně uspořádané zájezdy na jednom místě.

Nejimpozantnější přehrady světa ohromí svým výkonem

Představujeme nejznámější světové kolosy, které se staly vyhledávanými turistickými destinacemi a svojí rozlohou fascinují tisíce návštěvníků z celého světa.

Pes Hačikó se stal symbolem věrnosti - na svého pána čekal dlouhých 9 let!

Příběh japonského psíka dodnes mnohé fascinuje. Dočkal se nejen filmového zpracování, ale také vlastní bronzové sochy.

Mariánské Lázně lákají nejen na Zpívající fontánu

Pokud se řekne Mariánské Lázně, zřejmě si jako první představíte lázeňská zařízení, léčivé prameny, a hlavně kolonádu se Zpívající fontánou.

Letadla letos padala jako hrušky. Rok 2018 byl z hlediska leteckých katastrof tragický.

Když spadne velké dopravní letadlo, vždy se taková informace dostane k široké veřejnosti. V letošním končícím roce to však bylo poměrně často a padaly nejen staré a olétané stroje, ale i nová supermoderní letadla.

Jak vznikla Ukrajina a proč se jí někdy říká Malorusko

O tom, že samostatná Ukrajina vznikla v roce 1991 rozpadem Sovětského svazu, ví téměř každý. Ovšem už méně známé je, jak vlastně vznikl její předchůdce – Ukrajinská sovětská republika a co vedlo k jejímu oddělení od Ruska.

Nejdelší vlaková trasa na světě vede z Portugalska až do Vietnamu

Láká vás dobrodružné cestování? Nasedněte na vlak a putujte ze západní Evropy až do jihovýchodní Asie.

Proč jsou prodloužené víkendy v zahraničí tak oblíbené?

Rádi byste vybočili z monotónního chodu běžného života, vyrazili na dovolenou mimo naši českou kotlinu, ale nemáte dostatek dovolené na to, aby trvala třeba 10 dní?

Novější články Starší články Starší články