Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Arctic Monkeys / foto: EMI

Cukrouši a bezpohlavní holátka stále frčí?

Letošní udílení britských hudebních cen Brit Awards proběhne 20. února a jak je patrné z nominací, největší šance na úspěch mají nekonfliktní popaři.

Nejvíc šancí mají letos zpěvačka Leona Lewis, takto vítězka televizní soutěže X-Factor (brzy zaútočí i na naše obrazovky), a Mika, který loni zabodoval svěžím a hity natřískaným debutem Life In Cartoon Motion.

Take That stále jedou
Na paty jim šlape obnovený, již mírně vypelichaný a obtloustlý, ovšem stále cukrem zasypaný boyband Take That, který boduje i bez účasti rošťáka Robbieho Williamse. Kromě nominací ve svých oborech – zpěvačka, zpěvák, kapela – se mohou pyšnit i nominacemi za nejlepší album, nejlepší singl a v případě Take That nejlepší koncertní akt.

Leona Lewis a Mika jsou navíc nominováni mezi objevy roku. Slušné šance na vítězství mají rovněž kapely Arctic Monkeys, Kaiser Chiefs, zpěvačka Kate Nash a zpěvák Mark Ronson.

Klasik McCartney
O vítězi jedné kategorie se naopak spekulovat nemusí, cenu za mimořádný přínos hudbě získá osvědčený sběratel podobných ocenění Paul McCartney, pro něhož samotného už to musí být tak trochu nuda. Vždyť co může být pro stále tvořícího umělce větší potupa než zaprášený piedestal „žijícího klasika“?

Z dalších nominovaných jmen zmiňme například momentální miláčky britského tisku Klaxons, údajné vlaštovky stylu nu rave, veteránka PJ Harvey – uvidíme, jak obstojí v konkurenci s mládeží – a nechybí ani jedna z nejpřeceňovanějších kapel dneška Arctic Monkeys.

V sekci mezinárodní zpěvák figuruje například nezničitelný Boss Bruce Springsteen a mezi nominovanými v kategoriích mezinárodní kapela a mezinárodní album najdeme hýčkané Arcade Fire a také stařičké Eagles, kteří se loni po osmadvaceti letech přihlásili s novou deskou.

Mezi nominovanými naopak chybí Radiohead a Prince, kteří své nové desky distribuovali způsobem, který se neslučuje se stanovami Brit Awards. Radiohead svou novinku In Rainbows poskytli ke stažení na netu a Prince desku Planet Earth přibalil k novinám.

Řídíte svůj vkus podle nejrůznějších hudebních cen?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 25