Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Blur / foto: top40.plein.nl

Návrat Blur? V žádném případě!

Konec Gorillaz, konec The Good, The Bad The Queen. Logicky tedy očekávaný comeback Blur, snad i s kytaristou Grahamem Coxonem. Leč ouha, zpěvák Damon Albarn hovoří zcela jinak.

Ještě v prosinci minulého roku to přitom vypadalo velmi nadějně. Albarn, oproštěný od závazků svých bočních projektů, se znovu sešel se svými kumpány a vše nasvědčovalo tomu, že se chystá toužebně očekávané nové album Blur.

Ani pro peníze
Nedávné zpěvákovo prohlášení však prozatím všechny naděje smetlo velmi razantně ze stolu. „Není cesty zpět, nemůžeme spolu pracovat, kluci mě nenávidí. Jediným důvodem, proč bych to dokázal překousnout, jsou peníze, ale ty nepotřebuju,“ nechal se Damon Albarn slyšet.

V hudebním průmyslu sice platí pořekadlo nikdy neříkej nikdy, ale zatím to vypadá, že se za jednou z vlajkových lodí britpopu (Blur sami toto označení nenáviděli) zavřela voda. Škoda, ale na druhé straně je to logické.

Řekli skutečně vše?
Půvab mladistvě rošťáckých hitovek Girls & Boys nebo Country House spočíval do značné míry v tom, že je prezentovala čtyřka stejně rozjívených a rošťácky působících mladíků. S narůstajícími léty se Blur poměrně moudře od rozjuchaných hitovek posunuli k náročnějším a experimentálnějším formám vyjádření, byť ani to nemuselo být fanouškům jejich striktně popových začátků po chuti. Vývoj je ale vývoj a jak se zdá, Blur dospěli do stádia, kdy už všechno podstatné řekli.

Koneckonců, lepší zavčasu hodit ručník do ringu, než se donekonečna trápit s tím, že nejsem schopen adekvátně navázat na doby staré slávy.

A ještě jedno zklamání pro fanoušky Damona Albarna – sešlo rovněž i z plánovaného nahrávání duetu s Lily Allen. Albarn se nechal slyšet, že mezi nimi nepřeskočila kýžená jiskra. Allen prý celou dobu, kdy Damon seděl u piana a hrál, jen tak seděla a dívala se na něj. „Určitě je talentovaná, ale tohle prostě nebyl dobrý nápad,“ dodal Albarn.

 

Chtěli byste slyšet něco nového od Blur?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 14