Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Urban Nation, první galerie pouličního umění, byla otevřena v Berlíně

V polovině září byla v německé metropoli otevřena nová galerie Urban Nation. Je zasvěcena street artu a návštěvníci v ní mohou vidět díla uznávaných umělců jako Banksy nebo Blek le Rat.

Filmy, které vás naučí milovat podzim

Četné průzkumy ukazují, že lidé vnímají podzim jako nejméně příjemné roční období. Není teplo, ani zima, léto už je dávno pryč, ale do Vánoc zbývá ještě mnoho času. Dá se zvýšit obliba podzimu například sledováním filmu?

Lego kostičky bodují u dětí již 85 let

Výprava do historie jedné z nejoblíbenějších dětských stavebnic, díky které děti zkoumají, prožívají a rozvíjejí vlastní kreativitu.

Pozvánka do divadla: Setkání středoevropských divadel Palm Off Fest

Pražské Divadlo pod Palmovkou organizuje již druhý ročník setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest. Představí se na něm soubory ze Slovenska, Polska i Maďarska. Letošním společným tématem je demokracie v postkomunistických zemích.

Nepovedené filmové adaptace úspěšných divadelních her

S rozvojem kinematografie se mnohé úspěšné divadelní hry dočkaly svých filmových a televizních adaptací. Občas se ale stane, že ačkoli je drama u diváků úspěšné, na plátně či obrazovce působí mdle a banálně.

Tradice spojené se svátkem svatého Václava

Se svátkem svatého Václava bylo v minulosti spojeno několik tradic. Znáte některé z nich? Pokud ne, můžete se na zítřek připravit a alespoň částečně si prožít dny, jaké žili naši předkové.

Pouliční umění v Paříži

Pařížská pouliční umělkyně zdobí ulice metropole, loni tvořila sochy z matrací, nyní stlouká miniaturní domky

Čína zakazuje jihokorejské televizní seriály, Soul přichází o hlavního investora v oblasti kultury

Po dobu jednoho roku se žádný Číňan nepodívá na seriál z jihokorejské produkce. Důvodem jsou, jak už často bývá, politické důvody.

Znáte slovanské bohy? Máme stejně zajímavou mytologii, jako třeba Řekové.

Není tak trochu škoda a možná i ostuda, že většina z nás je znalá božstev jiných národů, ale o původu našich slovanských máme pramalé znalosti?

Když si hvězdy nesednou aneb spory v zákulisí filmů a televizních seriálů

Spory na pracovišti se nevyhnou ani filmových a televizním hvězdám. Nejednou tyto rozepře v zákulisí ovlivnily celé natáčení a vedly např. až k odchodu jednoho z herců.

Novější články Starší články Starší články