Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Nejzajímavější románoví detektivové

Detektivní romány jsou u čtenářů velmi oblíbené. Důležitou součástí této literatury je kromě poutavého příběhu a napínavé atmosféry také hlavní postava. Mnohá díla se totiž stala bestsellery právě díky osobitým hrdinům.

Nejlepší dětské knihy na našem trhu

Už víte, čím odměníte malého školáka za pěkné vysvědčení? Vsaďte tentokrát na kvalitní dětskou knihu, která potěší, zaujme a stane se vítaným společníkem na prázdninových cestách. A jaké knihy momentálně bodují u dětí?

Francouzština v Belgii - jak se tam s ní dorozumíte?

Přestože belgická francouzština není tak rozdílná jako např. kanadská, jisté výrazy nás mohou zaskočit. Díky vlivu jiných jazyků, např. holandštiny, se belgická francouzština může chlubit termíny jako dringuelle či baraki.

Skutečná jména slavných osobností překvapí

Byl to William Shakespeare, kdo napsal: „Co je po jméně? Co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně.” Nicméně pro většinu umělců je jméno důležitou součástí kariéry. Víte, kým jsou dnes Ilyena Mironoffová či Eric Bishop.

Philip Roth: Čtyři knihy, které vám nesmějí uniknout

Smrt Philipa Rotha zaskočila příznivce americké literatury. Řada osobností vyjádřila svůj zármutek a články o slavném romanopisci zaplnily stránky světových médií. Rozloučení v podobě výběru úchvatných děl přinášíme i my.

Phffft! - Filmy s nejpodivnějšími názvy

Ať už se jedná o knihu či film, vždy platí, že dobrý název prodává. Občas se nicméně tvůrci nechají příliš unést a jejich kreativita vyústí v banální či směšný titul. Jako v případě snímků Svalnatý Santa či Blacula.

V Praze se bude konat 105. ročník legendárních závodů Primátorky

Psal se rok 1910, Rakousko-Uhersko odpočítávalo poslední roky svého fungování, ale Praha vzkvétala. Právě tehdy se do jejího centra umístily poprvé Primátorky – veslařská soutěž.

Nizozemské seriály: napínavé drama i vytříbený humor

Zatímco belgickým televizním seriálům se – zejména díky francouzštině – daří i v dalších zemích Evropy, nizozemská produkce je obvykle méně známá. To však neznamená, že v ‚zemi tulipánů‘ nejsou talentovaní tvůrci.

Nejdéle běžící broadwayské muzikály

U příznivců divadla vyvolávají muzikály smíšené pocity. Jedni na ně nedají dopustit, zatímco jiní je považují za nevalnou formu opery či – v lepším případě – za nepřirozenou verzi činohry.

Hvězdné filmy československé nové vlny

Šedesátá léta se z pohledu kinematografie nesla ve znamení inovací a odchýlení od tradičních tvůrčích postupů, a to zejména ve Francii. Ne jinak to bylo i v bývalém Československu.

Novější články Starší články Starší články