Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Kanadské knihovny odkazují čtenáře na Amazon, ten však v zemi neplatí daně

V kanadské provincii Québec některé ze školních knihoven odkazují čtenáře na web společnosti Amazon. Americký gigant tak získává nové zákazníky a na rozdíl od oslabeného knižního průmyslu v Québecu profituje.

Nejdražší filmové scény

Díky pokročilé technologii lze dnes pomocí animace natočit téměř vše. Někteří konzervativnější režiséři však počítačovým trikům příliš neholdují a raději se spoléhají na klasické způsoby natáčení.

Inspirativní biografie a autobiografie, které nesmí chybět ve vaší knihovně

Fascinující a dechberoucí příběh, který se skutečně stal. Tak lze nejsnáze popsat biografie a autobiografie, jež jsou – zejména v posledních letech – pro čtenáře stále lákavější.

Znamenité irské televizní seriály

Zastíněny Velkou Británií, pořady irské produkce se k nám do střední Evropy dostanou jen zřídka.

Milovníci komiksů se setkají ve francouzském Aix-en-Provence

Patnáctý ročník festivalu komiksů se nese ve znamení změn. Z tradičního literárního salonu se stává více než měsíc trvající událost, během níž se návštěvníkům představí celá řada známých i méně známých umělců.

Zahájení festivalové sezóny se blíží!

Jste připraveni vyrazit na fesťák? A už máte jasno, který si ze široké nabídky vyberete? Sbalte spacák, stan i karimatku a dopřejte si pohodovou atmosféru oblíbených letních akcí.

Hororová monstra, za která by se tvůrci měli stydět

I dnes jsou občas monstra a příšery, které sužují hrdiny, poněkud méně povedené a jejich tvůrci by se při pohledu na svůj výtvor jistě zastyděli. Kterým zabijákům ze současných i minulých hororů se spíše zasmějeme?

Nejvtipnější velikonoční koledy – zaujměte na pomlázce!

Taky pořád přemýšlíte, co řeknete až za pár dní „vtrhnete“ na návštěvu k dívce nebo ženě, abyste jí pořádně „vyšlehali“? Pomůžeme vám!

V Belgii nedělají jen čokoládu, ale i skvělé seriály

V záplavě seriálů americké, britské či francouzské produkce často zapomínáme, že i ostatní země dokážou vytvořit kvalitní pořady se zajímavou zápletkou a skvělým obsazením.

Fotoromány zažívají renesanci, ve Francii jich ročně vycházejí desítky

Ačkoli většina lidí je vůči fotorománům skeptická, za minulý rok se jich např. ve Francii opublikovaly desítky. Fotografický komiks, který vznikl v Itálii ve čtyřicátých letech, tak po letech útlumu zřejmě zažívá svou renesanci.

Novější články Starší články Starší články