Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Nejvyšší sochy světa

Mnohdy vzdávají čest velkým panovníkům či válečníkům, jindy jsou poctou bohům a mytickým bytostem. Ve dvacátém století pak – ostatně jako veškeré umění – prošly přeměnou a stále více směřovaly k abstrakci.

Matt Groening, tvůrce Simpsonových, se vrací s novým seriálem

Americký kreslíř, scenárista a producent Matt Groening se vrací. Po úspěšných animovaných seriálech Simpsonovi a Futurama přichází s příběhem o středověké princezně se slabostí pro alkohol.

Knihy s nevšedními vypravěči

Pokud jde o vypravěče, následující prozaici patří rozhodně k těm kreativnějším. Jejich příběhy může líčit prakticky kdokoli a cokoli, od zesnulých lidí přes mytické bytosti až po zvířata a neživé předměty.

Ve Hře o trůny není jediný černoch, postěžoval si John Boyega z Hvězdných válek

Zatímco fanoušci oblíbeného seriálu Hra o trůny s nadšením sledují nejnovější sedmou řadu, britsko-nigerijský herec John Boyega není spokojen s obsazením.

Pět nejlepších ‚zombie filmů‘ všech dob

Americký seriál Živí mrtví opětovně zpopularizoval zombie, krvelačné bytosti na pomezí života a smrti. Jejich pomyslným otcem byl nedávno zesnulý režisér a scenárista George A. Romero.

640 kilometrů pěšky i na vozíčku k moři. Nový film Camino na kolečkách.

Režisérka Eva Toulová – když už do něčeho jdu, tak naplno.

Staré československé Jawy a Čezety – dnes už pojízdná kulturní památka

Každá doba má své světlé stránky, dokonce i ta, na kterou se obecně nevzpomíná v dobrém. V poválečných letech bylo vše rozbité a všeho nedostatek. Nicméně, i v této době byla radost v podobě našich poválečných motocyklů.

Češka znamená v Italštině „Slepá“. Proč je v Rusku lepší páchnout, než vonět?

V mnoha jazycích jsou názvy jiných států a slov poměrně legrační. Na co si dát pozor když mluvíte s cizinci v jejich rodném jazyce?

Znáte historické vlajky českých zemí?

Dnes je výročí upálení mistra Jana Husa – uplynulo 602 let od této události. Možná je dobré si připomenout jiné informace, například vlajky zemí koruny české, které dobu provázely a které vlastně, původně patřily jiným národům

Morava se zítra zahalí do žluté a červené barvy

Přichází státní svátek - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Co to ale znamená pro východní část našeho území? Pokud tam žijete, nebo se na Moravě zrovna budete vyskytovat, jistě si toho všimnete.

Novější články Starší články Starší články