Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Jak se moří revizoři

Že už jste dlouhou dobu na televizních obrazovkách neviděli pořádnou filmovou „oddychovku“ z české produkce? Unavují vás už hloupé americké filmy? Dana Morávková a Petr Batěk v hlavních rolích.

Nejkrásnější filmová auta všech dob

Který muž alespoň jednou nezatoužil usednout za volant vozu Aston Martin DB5, v němž se proháněl James Bond, nebo řídit klasický Mustang z šedesátých let, podobný tomu z filmu Bullittův případ?

Hollywoodské hvězdy - když jsou přáteli na obrazovce i v reálném životě

Natáčení filmu či seriálu často bývá pro herce jen další z řady pracovních příležitostí, políčkem v životopise a finančním příjmem. Ovšem někdy jsou mezi nimi sympatie takové, že profesionální vztah přeroste v přátelství.

Komiksům propadají i ženy, mezi čtenáři je jich více než polovina

Před dvěma lety se na Mezinárodním festivalu komiksů v Angoulême zvedla vlna nevole poté, co mezi třiceti autory nominovanými na cenu Grand Prix nebylo ani jedno ženské jméno.

Baret, symbol Francie, přichází opět do módy?

Pro mnohé je baret jedním z typických znaků Francie, podobně jako třeba bageta nebo Eiffelova věž.

Knihy, které navodí vánoční atmosféru

Pokud patříte k vášnivým čtenářům a také vás již omrzely dokola vysílané pohádky a filmy, máme pro vás seznam knih, které spolehlivě navodí vánoční atmosféru.

Jak se (ne)chovat na firemním vánočním večírku

Před vánočními svátky pořádá mnoho firem pro své zaměstnance vánoční večírky. Jedná se o dobrou příležitost, jak lépe poznat své kolegy i nadřízené.

Bezdomovcem na zkoušku

Přejídá se vám konzumní způsob zábavy a chcete zažít opravdu něco netradičního? Poznejte na vlastní oči, jak se žije lidem bez domova, jak se stravují, kde spí a jaké překážky musejí denně překonávat.

Black Friday po česku = BLAF ???

Nákupní horečka, kterou po americkém vzoru využívají i čeští obchodníci. Zdali jde opravdu o výrazné slevy, nebo jen o nalákání kupujících a nekalý obchod, posuďte sami.

Co nás dnes čeká, svatý Ondřeji?

Významným předvánočním svátkem v minulosti byl den svatého Ondřeje, tedy 30. listopad. Tento de, a zejména svatoondřejská noc, se pojí s lidovými tradicemi.

Novější články Starší články Starší články