Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Skutečná jména slavných osobností překvapí

Byl to William Shakespeare, kdo napsal: „Co je po jméně? Co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně.” Nicméně pro většinu umělců je jméno důležitou součástí kariéry. Víte, kým jsou dnes Ilyena Mironoffová či Eric Bishop.

Philip Roth: Čtyři knihy, které vám nesmějí uniknout

Smrt Philipa Rotha zaskočila příznivce americké literatury. Řada osobností vyjádřila svůj zármutek a články o slavném romanopisci zaplnily stránky světových médií. Rozloučení v podobě výběru úchvatných děl přinášíme i my.

Phffft! - Filmy s nejpodivnějšími názvy

Ať už se jedná o knihu či film, vždy platí, že dobrý název prodává. Občas se nicméně tvůrci nechají příliš unést a jejich kreativita vyústí v banální či směšný titul. Jako v případě snímků Svalnatý Santa či Blacula.

V Praze se bude konat 105. ročník legendárních závodů Primátorky

Psal se rok 1910, Rakousko-Uhersko odpočítávalo poslední roky svého fungování, ale Praha vzkvétala. Právě tehdy se do jejího centra umístily poprvé Primátorky – veslařská soutěž.

Nizozemské seriály: napínavé drama i vytříbený humor

Zatímco belgickým televizním seriálům se – zejména díky francouzštině – daří i v dalších zemích Evropy, nizozemská produkce je obvykle méně známá. To však neznamená, že v ‚zemi tulipánů‘ nejsou talentovaní tvůrci.

Nejdéle běžící broadwayské muzikály

U příznivců divadla vyvolávají muzikály smíšené pocity. Jedni na ně nedají dopustit, zatímco jiní je považují za nevalnou formu opery či – v lepším případě – za nepřirozenou verzi činohry.

Hvězdné filmy československé nové vlny

Šedesátá léta se z pohledu kinematografie nesla ve znamení inovací a odchýlení od tradičních tvůrčích postupů, a to zejména ve Francii. Ne jinak to bylo i v bývalém Československu.

Hedy Lamarrová, hollywoodská diva a vynálezkyně

Slavná hvězda třicátých a čtyřicátých Hedy Lamarrová je dnes známá zejména pro svou krásu a herecký talent. Ve skutečnosti však byla také zapálenou vynálezkyní, která stála za nenapadnutelným systémem pro navádění torpéd.

Autor Hry o trůny vydá novou knihu, nejedná se však o očekávaný šestý díl série

George R. R. Martin oznámil, že šestý díl knižní série Píseň ledu a ohně nevyjde v roce 2018. Fanoušci tohoto britského autora si ovšem i tak přijdou na své.

Kanadské knihovny odkazují čtenáře na Amazon, ten však v zemi neplatí daně

V kanadské provincii Québec některé ze školních knihoven odkazují čtenáře na web společnosti Amazon. Americký gigant tak získává nové zákazníky a na rozdíl od oslabeného knižního průmyslu v Québecu profituje.

Novější články Starší články Starší články