Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Nejlepší knihy na pláž

Letní dovolená je ideální čas na čtení. Ať už ji letos strávíte v domovině, nebo vyrazíte za teplem, dobrá kniha se ve vašem zavazadle nikdy neztratí. Mnohá díla jsou navíc – nejen díky obsahu – na léto příhodná.

Akční filmy, které ocenila i kritika

Akční filmy jsou nedílnou součástí dnešní kinematografie a řada diváků na ně nedá dopustit. U kritiků už tolik úspěšné nebývají. Najdou se ovšem výjimky a nejeden akční snímek získal vysoká hodnocení i řadu ocenění.

Festival Hrady CZ nabízí spojení moderní hudby s prostředím historických hradů v naší zemi

Již za necelý měsíc odstartuje šňůra jednoho z nejoblíbenějších festivalů u nás. Ten již 14. rokem boduje u fanoušků hlavně výběrem těch nejlepších kapel tuzemské hudební scény, atraktivním prostředím i perfektní organizací.

Nejzajímavější románoví detektivové

Detektivní romány jsou u čtenářů velmi oblíbené. Důležitou součástí této literatury je kromě poutavého příběhu a napínavé atmosféry také hlavní postava. Mnohá díla se totiž stala bestsellery právě díky osobitým hrdinům.

Nejlepší dětské knihy na našem trhu

Už víte, čím odměníte malého školáka za pěkné vysvědčení? Vsaďte tentokrát na kvalitní dětskou knihu, která potěší, zaujme a stane se vítaným společníkem na prázdninových cestách. A jaké knihy momentálně bodují u dětí?

Francouzština v Belgii - jak se tam s ní dorozumíte?

Přestože belgická francouzština není tak rozdílná jako např. kanadská, jisté výrazy nás mohou zaskočit. Díky vlivu jiných jazyků, např. holandštiny, se belgická francouzština může chlubit termíny jako dringuelle či baraki.

Skutečná jména slavných osobností překvapí

Byl to William Shakespeare, kdo napsal: „Co je po jméně? Co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně.” Nicméně pro většinu umělců je jméno důležitou součástí kariéry. Víte, kým jsou dnes Ilyena Mironoffová či Eric Bishop.

Philip Roth: Čtyři knihy, které vám nesmějí uniknout

Smrt Philipa Rotha zaskočila příznivce americké literatury. Řada osobností vyjádřila svůj zármutek a články o slavném romanopisci zaplnily stránky světových médií. Rozloučení v podobě výběru úchvatných děl přinášíme i my.

Phffft! - Filmy s nejpodivnějšími názvy

Ať už se jedná o knihu či film, vždy platí, že dobrý název prodává. Občas se nicméně tvůrci nechají příliš unést a jejich kreativita vyústí v banální či směšný titul. Jako v případě snímků Svalnatý Santa či Blacula.

V Praze se bude konat 105. ročník legendárních závodů Primátorky

Psal se rok 1910, Rakousko-Uhersko odpočítávalo poslední roky svého fungování, ale Praha vzkvétala. Právě tehdy se do jejího centra umístily poprvé Primátorky – veslařská soutěž.

Novější články Starší články Starší články