Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

640 kilometrů pěšky i na vozíčku k moři. Nový film Camino na kolečkách.

Režisérka Eva Toulová – když už do něčeho jdu, tak naplno.

Staré československé Jawy a Čezety – dnes už pojízdná kulturní památka

Každá doba má své světlé stránky, dokonce i ta, na kterou se obecně nevzpomíná v dobrém. V poválečných letech bylo vše rozbité a všeho nedostatek. Nicméně, i v této době byla radost v podobě našich poválečných motocyklů.

Češka znamená v Italštině „Slepá“. Proč je v Rusku lepší páchnout, než vonět?

V mnoha jazycích jsou názvy jiných států a slov poměrně legrační. Na co si dát pozor když mluvíte s cizinci v jejich rodném jazyce?

Znáte historické vlajky českých zemí?

Dnes je výročí upálení mistra Jana Husa – uplynulo 602 let od této události. Možná je dobré si připomenout jiné informace, například vlajky zemí koruny české, které dobu provázely a které vlastně, původně patřily jiným národům

Morava se zítra zahalí do žluté a červené barvy

Přichází státní svátek - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Co to ale znamená pro východní část našeho území? Pokud tam žijete, nebo se na Moravě zrovna budete vyskytovat, jistě si toho všimnete.

Česká republika nabízí dětem lepší zázemí než USA

Češi se podle dokončené studie výzkumného centra UNICEF umístili na celkovém 20. místě ve kvalitě života dětí. Ze 41 vyspělých států tak v žebříčku obsadili mírný nadprůměr a za sebou nechali i takovou velmoc, jakou je Amerika.

Tajemství lidské paměti

Paměť – někdy nás zradí, ale stále ji potřebujeme k životu. Co se vlastně skrývá pod pojmem paměť?

Udeří hrom boha Peruna a ochrání nás? Začal sjezd slovanských národů.

Začnou se Slované opět spojovat? Znáte slovanskou hymnu? Společenství slovanských zemí se připravuje 150 let po prvním všeslovanském sjezdu.

Červený kostel, růžový tank. Podivné výtvory hyzdí už i Brno.

Kde všude se na tyto většinou odpudivá díla Davida Černého dá narazit? Byli jsme na ně zvyklí především v našem hlavním městě. Nyní se ovšem nejznámější kousek dostal i do moravské metropole.

Strašidelný dům malíře Řezníčka v Praze

Jednou z nejtajemnějších pražských staveb je dům v Karlíně, který na konci 19. století obýval malíř s příjmením Řezníček. Od té doby se v domě dějí nevysvětlitelné a děsivé jevy.

Novější články Starší články Starší články