Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Proč se Janovi říká Honza, Josefovi Pepa a Alexandrovi Saša

Jedny z nejčastěji používaných mužských jmen mají zvláštní domácí tvary, které však přímo nekopírují spisovnou podobu jejich jména. Kde se tedy vzali všichni ti Honzíci, Pepani nebo Sašové?

Kontroverzní romány 20. a 21. století

I v moderní éře, proslulé avantgardními literárními směry a jistou tvůrčí svobodou, vznikla řada až šokujících děl. Když např. v 50. letech vyšel román Lolita, ukončilo to politickou kariéru nakladatele Nigela Nicolsona.

Odhalte tajemství hradu Veveří a užijte si k tomu muziku

Jak spojit zábavu a poznání v průběhu nadcházejícího víkendu? Navštivte hudební festival Hrady.CZ u brněnského hradu Veveří a využijte možnosti bezplatné prohlídky některého z hradních okruhů.

Sylvia Plathová: Básnířka, kterou si později zahrála slavná Gwyneth Paltrow

Přestože za svého života publikovala Sylvia Plathová jen jednu básnickou sbírku a román, psala neustále. Autorka tzv. zpovědní poezie a manželka Teda Hughese byla komplikovanou osobností zápasící s depresí i přehlížením.

Ava Gardnerová: Z chudé dívky vynikající herečkou

Kdyby v roce 1941 švagr jisté Avy Gardnerové z Wilsonu nebyl fotograf, nikdy by se nezrodila velká herecká hvězda. Jedna z nejkrásnějších žen Hollywoodu však vzdor slávě zůstala venkovskou dívkou, jež brala film zodpovědně.

Filmy, které vás připraví na letní dobrodružství

Pokud před sebou máte letní dovolenou a máte rádi dobrodružství, můžete se inspirovat dechberoucími filmy, které vás doslova naplní adrenalinem a očekáváním, zdali něco podobného nezažijete na vaší cestě.

Toskánsko - nejlepší víno a pouliční trhy

Toskánsko patří k nejpopulárnějším italským regionům, a to hlavně díky bohaté kulturní historii a památkám. Pokud plánujete cestu do kolébky renesance, navštivte také tamní trhy, zejména ty pouliční. Najdete zde téměř vše.

Rockové řádění na festivalu Pekelný ostrov

Dvoudenní podívaná v krásném přírodním areálu u řeky Radbuzy poskytla uplynulý víkend skvělou show, které se účastnily špičky naší i zahraniční rockové scény. Jak vypadala atmosféra pekelného fesťáku?

Nejlepší knihy na pláž

Letní dovolená je ideální čas na čtení. Ať už ji letos strávíte v domovině, nebo vyrazíte za teplem, dobrá kniha se ve vašem zavazadle nikdy neztratí. Mnohá díla jsou navíc – nejen díky obsahu – na léto příhodná.

Akční filmy, které ocenila i kritika

Akční filmy jsou nedílnou součástí dnešní kinematografie a řada diváků na ně nedá dopustit. U kritiků už tolik úspěšné nebývají. Najdou se ovšem výjimky a nejeden akční snímek získal vysoká hodnocení i řadu ocenění.

Novější články Starší články Starší články