Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Katalánská krize děsí sběratele umění

Katalánská krize, která je výsledkem snahy tamní vlády o nezávislost území na Španělsku, vystrašila nejen představitele některých bank – CaixaBank či Sabadell –, ale také sběratele umění.

Dnes je svátek Svaté Kateřiny. Jaké tradice se pojí s tímto dnem?

Na den 25. listopadu spadá svátek svaté Kateřiny Alexandrijské. Ten kdysi patřil k posledním bujarým dnům před adventem. Se dnem svaté Kateřiny se také pojí celá řada lidových tradic.

Jak ve skutečnosti zemřel Pablo Neruda?

Mezinárodní vědecký tým má za úkol přezkoumat záhadné úmrtí nositele Nobelovy ceny za literaturu Pabla Nerudy. Experti prozatím vyvrátili domněnku, že za smrt slavného chilského básníka mohla rakovina.

Co nevíte o příboru

Jsou věci, které používáme každý den či s nimi běžně přicházíme do styku, ale málo o nich víme. Mezi tyto věci patří také lžíce, vidlička a nůž, tedy příbor. Tyto tři předměty se spolu jako jeden celek objevily v 17 století.

Danielle Darrieuxová, dáma francouzské kinematografie

Ve věku 100 let zemřela slavná francouzská herečka. Přesto jste ji mohli vidět ve více filmech, než byl její konečný věk.

České stavebnice, které slaví návrat

Ve školkách boduje SEVA, se stavebnicí MERKUR si děti hrají již skoro 100 let.

Urban Nation, první galerie pouličního umění, byla otevřena v Berlíně

V polovině září byla v německé metropoli otevřena nová galerie Urban Nation. Je zasvěcena street artu a návštěvníci v ní mohou vidět díla uznávaných umělců jako Banksy nebo Blek le Rat.

Filmy, které vás naučí milovat podzim

Četné průzkumy ukazují, že lidé vnímají podzim jako nejméně příjemné roční období. Není teplo, ani zima, léto už je dávno pryč, ale do Vánoc zbývá ještě mnoho času. Dá se zvýšit obliba podzimu například sledováním filmu?

Lego kostičky bodují u dětí již 85 let

Výprava do historie jedné z nejoblíbenějších dětských stavebnic, díky které děti zkoumají, prožívají a rozvíjejí vlastní kreativitu.

Pozvánka do divadla: Setkání středoevropských divadel Palm Off Fest

Pražské Divadlo pod Palmovkou organizuje již druhý ročník setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest. Představí se na něm soubory ze Slovenska, Polska i Maďarska. Letošním společným tématem je demokracie v postkomunistických zemích.

Novější články Starší články Starší články
############################################################################ # Magazin.cz (26157) / All Web (1) :