Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Naštvaný pár / foto: sxc.hu

Jak vykopnout partnera a zapomenout!

Ne každý vztah je určený k tomu, aby trval navěky. Pokud zjistíte, že člověk vedle vás není zrovna ten pravý, seberte veškerou energii a skončete to. I ten nejhorší rozchod se dá nějak přežít.

Nejhorší jsou zpravidla první dny. Nová situace vás nejspíš bude zneklidňovat, ale musíte to zvládnout. Je to normální lidská reakce, když ztrácíte něco, co vám bylo příjemné a na co jste byli zvyklí. Možná, že prvních pár hodin budete cítit euforii a úlevu, druhý den se můžou dostavit pochybnosti.

 

Budete se sebe ptát, jestli byl rozchod nutný, budete vzpomínat na to hezké, co vás spolu potkalo a můžete si tak začít svého bývalého partnera idealizovat.

 

Ale takhle vážně ne. Nenechte se oklamat! Když jste sami, najednou zapomínáte na všechny ty bezesné noci, křivdy a hádky, možná si začnete i myslet, že rozchod byla osudová chyba.

 
Rozchody a návraty

Pokud sami sebe přesvědčíte, že bude lepší dát ztracenému vztahu ještě jednu šanci, zavoláte si, sejdete se na kafe a skončíte v posteli. Třeba to pár dní bude fungovat, ale za chvíli se vše vrátí do starých kolejí.

 

Zase vás napadnou myšlenky na rozchod a budete to celé muset absolvovat znovu. Proto se raději nevracejte. Čím déle s ním strávíte času, tím hůř se vám bude odcházet.

 

Počítejte s tím, že se vám bude stýskat, ale vydržte to. Opravdu ten nejhorší smutek za pár dní přejde.

 

Úplně nejhorší je namlouvat si, že to v pohodě zvládnete. Raději se co nejdříve ze smutku vybrečte, a v hlavě vám zbude jen už jen vzpomínka.


 

Co dělat a co ne:
 
1. Vyhnat lásku láskou?

To snad raději nezkoušejte. Jedině pokud by jste narazili na masochistu, který by byl ochotný poslouchat vaše skučení, jak vám váš ex ublížil.

 
2. Rozmazlujte se !

Přestaňte truchlit a vyjídat ledničku. Odměňte se za dobře zvládnutý rozchod něčím příjemným. Dopřejte si třeba masáž nebo si jděte zacvičit,vyplavené hormony štěstí - endorfiny - vám přihrají dobrou náladu.

 

3. Pryč s pozůstatky

Asi nemá smysl dívat se každé ráno na jeho zubní kartáček. Pokud u vás zůstalo pár jeho drobností, buď je sbalte a vraťte, dárky alespoň na čas schovejte z dohledu. Nechoďte na vaše společná místa, vraťte se k věcem, které jste dělali předtím než vám partner vstoupil do života.

 

4. Nová šance, nový život

Když něco končí, něco jiného začíná. Byla to jen epizoda vašeho života, na kterou budete za čas jen s úsměvem vzpomínat. A než potkáte někoho nového, užívejte si života.

Jak probíhal váš poslední rozchod - bouřlivě nebo smířlivě?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 56