Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Pozor! 10 nejčastějších mužských výmluv

Na co se nejčastěji vymlouvají? Muži prozradili své nejčastější a nejúčinnější výmluvy, které používají na své partnerky.

Každá by byla ráda, kdyby jí její vyvolený věnoval 100 % svého času. Jenže to tak není a nebude. Teď nabízíme možnost nahlédnout do tajného světa mužů. Možná vám budou některé věty povědomé, protože do tohoto článku bylo zařazeno deset nejfrekventovanějších mužských výmluv.

Používají je ne proto, aby ženám ublížili, právě naopak - chtějí občas žít svůj život, mít svá tajemství, nebo prostě jen utéct od témat, která jim příliš nesedí - a přitom nechtějí svou milovanou ranit. A nevinná lež přeci ještě nikomu neublížila...

1. Vypadáš skvěle ve všem, co si oblékneš!
Pokud jste již někdy s někým chodili, pravděpodobně jste neunikli otázce: "Jak mi sluší tyhle šaty, miláčku?" V ideálním světe by vaše odpověď na některé módní kreace mohla znít třeba: "A tatínkovi nebude chybět ten pytel na brambory?"

Někteří muži se v této situaci pokouší nenápadně zmizet z místnosti, ti méně zkušení se možná pokusí vyjádřit svůj názor a podpořit ho logickou argumentací. Obojí je špatně! Proč byste jí nemohli říct pravdu? "Vypadáš naprosto skvěle ve všem, co si oblékneš na sebe!"

2. Jen jsem se díval, jak je ta holka děsně vyšňořená.
Mrknete občas po jiné ženě, i když jste se svojí milou? Pokud si toho vaše drahá polovička všimne, je obvykle oheň na střeše. Jak z toho se ctí vybruslit? Elegantní lež "Jen mě zaujalo, jak je příšerně vyšňořená" vám zaručí klidný zbytek večera a jí navíc náležitě zvedne sebevědomí.

3. Nepotřebuji zvláštní příležitost, abych si musel připomínat, jak jsi pro mě důležitá
Sportovní statistiky, vysílací čas Simpsonových, PIN k bankovnímu účtu - takových čísel, co si musí každý muž zapamatovat. Není divu, že občas pozapomene na výročí seznámení, narozeniny nebo na svatého Valentýna. Pro tento případ je dobré připravit si alibi. Párkrát do roku udělejte oslavu jen tak bez důvodu a nezapomeňte při té příležitosti poznamenat, že si budete slavit, kdy se vám chce, ne kdy vám to nařizuje obchoďák. S největší pravděpodobností to vezme.

4. Nechtěl jsem tě budit
Protáhl se vám večírek s přáteli a vy jste domů dorazil pozdě k ránu, několik hodin poté, co jste slíbil? Navíc ve stavu, ve kterém by vás neměla nikdy vidět? Pak je lepší nesnažit se půl hodiny hledat ložnici, ale ustlat si na gauči. Pokud se vám podaří ji nevzbudit, můžete doufat, že budete moci ohlásit dřívější návrat. Ale v každém případě vám ze šlamastiky pomůže ukázka vaší ohleduplnosti, protože i když jste se vracel ne zrovna předpisově, myslel jste hlavně na ni a nechtěl ji budit.

5. Nejsem vysazený na prsa, miláčku
Pro ženy je jejich postava velice důležitá a ke každému - převážně jen ve svých očích - nedostatku jsou přehnaně kritické. Pokud se v jejich blízkosti objeví nějaká superstavěná dívka, nesou to velice těžce. A největší problémy mívají se svými prsy. V tomto případě je nejlepší ji ujistit, že vaše chutě jsou zaměřené úplně někam jinam. Protože jinak byste mohli zaplatit pár desítek tisíc, za její nová prsa…a sebevědomí.

6. Nechtěl jsem kupovat něco, co by se ti nelíbilo

Kupování dárku pro vaši drahou sebou nese notnou dávku stresu. Ale zanedbání koupě nějaké té maličkosti by na vaši hlavu sneslo pogrom. Nejjistější proto je, vzít dotyčnou osůbku s sebou a nechat ji, ať si vybere, co je jejímu osrdí nejbližší. Ovšem varujeme vás: nejspíš vás ztrestá tím, že udělá náležitý průvan ve vaší peněžence.

7. To nebyla má chyba. (Vložte jméno přítele, kterého nemá ráda) mě zdržel

Tohle je jedna z rolí, o kterou nikdo nestojí - kamarád, kterého vaše přítelkyně z nějakého nevysvětlitelného důvodu nenávidí. Ale když už to tak je, proč toho nevyužít, když může posloužit jako skvělá výmluva. Protáhl se vám mejdan do pozdních ranních hodin? Nachytali vás ve striptýzovém baru? Vy za to nemůžete, on vás tam zatáhl!

8. (Vložte jméno přítele, kterého má ráda) dnes dostal výpověď

Druhou stranou téže mince je vymluvit se na přítele, kterého má v oblibě. Koliduje vám sraz se starými přáteli s naplánovaným večerem s vaší milou? Vymyslete si jednoduchou výmluvu, proč prostě musíte jít se svým přítelem na pivo - právě jej opustila dívka a on se se musí vypovídat, potřebuje pomoci s autem - najděte zkrátka důvod, který koresponduje s tím, jak ho má ráda a v jakém smyslu s ním bude soucítit.

9. Jsem hrozně mlsný
Celý večer strávila přípravou slavnostní večeře, ale šedá lepkavá hmota, která jí vyšla vypadá hodně odporně. Máte dvě možnosti - můžete její výtvor sníst, ale přitom se musíte vystříhat úšklebků. Nebo jí vysvětlete, že můžete pozřít jen určité potraviny. Svalte vinu na svůj choulostivý žaludek, nikoli na nedostatek jejího kulinářského umění.

10. Musím nutně zajít do práce
Nic by nemělo stát mezi mužem a jeho kariérou. Bohužel vaše přítelkyni má pocit, že práci se věnujete víc než jí, a tak neustále staví překážky do cesty vašemu úspěchu. Nicméně, tohle je důvod, který musí respektovat. Všechny výše uvedené výmluvy jsou skvělé, ale pokud budete používat jednu moc často může se stát, že ji začne ignorovat. A workoholismus by vás mohl přijít velice draho.

Výmluvy, výmluvy…
V perfektním světě by se muži mohli svým drahým polovičkám svěřit se všemi svými plány. Ale my bohužel v ideálním světě nežijeme. Upřímnost funguje jednou, dvakrát, ale brzy se stane zdrojem sváru.

Zkušenosti muže naučily v určitých případech používat polopravdy. Nejsou to zlomyslné lži či naprosté podvody, ale někdy lhát potřebujeme, aby byl život prostě jednodušší…

Jaké výmluvy znáte a používáte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 272