Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Blond / foto: shutterstock

Bisexualita: lze střídat ženy a muže?

Může se člověk zamilovat střídavě do mužů i žen? Někteří odborníci jsou přesvědčení, že ano, jiní tvrdí, že bisexuálně se chovající jedinci jsou homosexuálové, nesmíření se svou orientací.

Podle některých psychologů bisexualita neexistuje. Určitě ale existuje bisexuální chování. Homosexuální orientace je pro mnoho jedinců společensky nepřijatelná a proto se celoživotně pokoušejí přizpůsobit „ normální“ většině.

 

Téměř všichni homosexuálové někdy v životě vyzkoušejí sex i s opačným pohlavím, ať už ze snahy přizpůsobit se, nebo jako experiment a hledání sama sebe.

 

Navíc existuje asi 6% heterosexuálů, kteří během svého života vyzkoušeli alespoň ojediněle sex s osobou stejného pohlaví – buď ze zvědavosti, nebo jako důsledek života v nestandardních podmínkách – např. při pobytu ve vězení.

 

Zamilování nepřikážeme

Sexuální chování není tedy určováno jen sexuální orientací. Dokonce ani erotické sny nemusí vypovídat o orientaci člověka jednoznačně. Nejspolehlivěji orientaci určuje to, do koho se člověk zamilovává. Zamilování si totiž nedokážeme vůlí přikázat.

 

Podle zkušeností některých psychologů však bisexualita skutečně existuje. Spousta homosexuálů žije v bisexuálním svazku. Třeba kvůli tomu, že chtějí mít děti, nebo aby nezklamali rodiče a podobně. Ale to nejsou bisexuálové.

 

Skutečného bisexuála totiž přitahují atraktivní ženy i muži. V tomto případě přitom vůbec nerozhoduje pohlaví, ale čistě a jen atraktivita dané osoby.

Jak to máte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 170