Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Dialog / foto: shutterstock

Souboj pohlaví: Co on říká, co ona slyší

Dobrá komunikace je poctivý základ pro dlouhodobý a úspěšný vztah s vaší přítelkyní. Naneštěstí jsou muži a ženy, jak se říká jiné živočišné druhy, a proto se liší i způsob vyjadřování a pochopení vašich myšlenek.

Muži mají tendenci se vyjadřovat stručně a jasně, dokud ženy nezačnou, jak to umí jen ony, číst mezi řádky a interpretovat jejich slova. A výsledek? Nejenže ženy slyší, co opravdu říkáte, ale také katalog všeho, co jste se rozhodli neříct. Rozumějte, slova která se nedostala do vašeho konečného výběru. Takže vaše slova jsou vytržena z kontextu a myšlenka zkroucena jak Kaplického chobotnice.

Dobrou zprávou ovšem je, že malé zamyšlení ve vašem vztahu může minimalizovat tato sluchová neštěstí, která vždy visí ve vzduchu. Čtěte dál a dozvíte se, kde možná děláte chyby a jak napravit bug „já říkám, ona slyší“.

Tvoje kámoška je docela pěkná
Co slyší: Sakra, je to kost, byl bych fakt rád, kdyby se se mnou vyspala.
Proč to slyší: Muži neříkají komplimenty pro nic za nic, takže lze pochopit, že může začít žárlit na vaši náhlou pozornost.
Co jste měli říct: Pokud už riskujete skládání komplimentů jejím kamarádkám, buďte konkrétní (odkažte se na nějakou minulou konverzaci) a zkuste obhájit vaše tvrzení, a hlavně, ať nevypadáte, jako že máte zájem.

Je to podpantoflák
Co slyší: Ztratil jsem kamaráda, ženský opravdu ví, jak chlapa odstřelit od jeho kamarádů. Ale já slibuji, že se nikdy nevzdám své nezávislosti!
Proč to slyší: Když se zmíníte o svém kamarádovi, že se změnil ne zrovna k lepšímu, protože ho nyní ovládá přítelkyně, bude samozřejmě předpokládat, že máte podobné pocity a nechcete s ní zůstat.
Co jste měli říct: Jestli vztah opravdu vašeho kamaráda změnil, buďte opatrný s posuzováním. Důvody mohou být různé. Že s vámi už neprochlastá každou noc při pokeru a radši tráví tento čas se svou vyvolenou, nemusí být vždy výsledkem její manipulace.

Opravdu nemám čas
Co slyší: Opravdu nemám čas... na tebe!
Proč to slyší: Když vyřknete podobnou větu, ženy si hned všimnou že máte čas na fotbálek, pivko s kamarády či jiné „nedůležité“ činnosti. A to je vede k závěru, že proklamovaný nedostatek času se týká jen jí.
Co jste měl říct: Pokud to není vaše taktika vedoucí k rozchodu, potřebujete zařídit, aby vaše dívka neměla pocit sezobávačky drobků vašeho času. Navrhujte jí schůzky, když máte čas a hlavně je pak dodržte.

Co je to za chlapa?
Co slyší: Viděla jsi ho už někdy nahého? Měli jste spolu něco?
Proč to slyší: Podobné otázky znějí poněkud teritoriálně. Může tedy cítit, že už jste si vlastně sám odpověděl, bez ohledu na to, co vám řekne. Také by mohla mít námitky proti přivlastňovacímu tónu ve vašem hlasu. Takže, ne s každým mužem, s kterým mluví, musí vaše přítelkyně hned spát. Možná tomu nebudete věřit, ale někteří by ji třeba ani nechtěli...
Co jste měli říct: Nevyptávejte se jí na jejího expřítele a známosti. V klidu vyčkejte, až vám o nich sama poví víc. Pokud vás ale nepředstaví známému, kterého jste potkali na ulici, máte volnou ruku k hledání detailů o jejich vztahu.

Těchto pár příkladů vám dá dobrou představu, co se mezi vámi odehrává, zatímco ústa mluví a mozek zcela zaměstnává představivost a dekódování vašich slov. Podělte se námi o vaše zkušenosti, diskusní fórum je tu pro vás.

A jak se domlouváte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 135