Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Workoholik / foto: shutterstock

Práce místo orgasmu

Dlouhodobé pracovní vytížení může mít špatný dopad na lidské zdraví a také na sexuální život. O workoholismu se u nás začalo mluvit až v 90. letech, kdy se u nás zvýšila šance realizovat se v práci nebo svobodně podnikat.

Prací si tak můžeme nahradit i svůj neuspokojivý sexuální život. Přes třicet procent lidí raději tráví čas v práci, než aby usilovali o nějaký milostný nebo sexuální vztah.

magazin.cz
Život s workholikem není snadný. Do ordinací psychologů míří kvůli tomuto problému stále více lidí, převážně žen, které s workholikem žijí. Práce je pro „závisláka“ jediným potěšení a jediným tématem k hovoru. Volný čas je děsí a sex je pro ně jen ztrátou času.

Příčinou může být nejistota, snaha něco dokázat nebo nespokojenost v osobním životě. Stejně tak je těžké odolávat společenskému tlaku.

Společenská prestiž se měří především tím kolik vyděláváte a jaké výkony v práci podáváte. To může způsobit, že nejste schopni odmítnout jakýkoli úkol v obavě, abyste neklesli na společenském žebříčku.

Jak zastavit zběsilé tempo
Workoholismus tak může mít za následek ztrátu libida a u mužů potíže s erekcí. Pomoct může dobrý psycholog. Naučí vás relaxační techniky, promluví si s vámi o problémech a pomůže vám zběsilé pracovní tempo zastavit.

Propadnout práci se dá poměrně snadno, ale cesta ven není jednoduchá. Základem je uvědomit si situaci a chtít ji řešit. Důležité je dobře si plánovat čas a hlavně harmonogram dodržovat. Najít si čas na relaxaci a vrátit do života lásku a sex.

Čemu dáváte přednost vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 47