Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Chcete ji sbalit? Vymyjte jí mozek!

Získat ženu svých snů nebývá hračka. Zkuste zapojit vědu. Přední američtí odborníci zabývající se činností mozku, přišli s neotřelou teorií, která by měla zafungovat.

Upoutat současnou ženu rozhodně obnáší víc, než jí koupit kytici, nebo jí zapět pod balkónem "O sole mio". A doufat v zásah osudu? To si rovnou pořiďte hodně kvalitní postel pro jednoho (pro dva totiž nikdy žádnou potřebovat nebudete, tak ať vám vydrží).

Doktorka Bonnie Eaker-Weil říká: “Vaše tajná zbraň je její mozek. Paměť se totiž neustále obnovuje a to je vaše šance - udělejte sám sebe v jejích očích nezapomenutelným!”

1. měsíc - Líbánky
Mozek nasává emoce jako houba. A toho musíte využít - vezměte ji ven. Rozhodně vynechejte obligátní romantickou večeři při svíčkách, to už zažila nesčetněkrát. Musíte ji vytrhnout z obvyklé rutiny, dát jí něco, co nezná.

Zaměstnejte její smysly - chutě, obrazy, vůně, to vše funguje. Když jí budete připravovat večeři, pusťte jí CD, které nezná a jídlo připravte ve stylu thajského kari.

Hrajte si s ní, čím více neotřelých aktivit vymyslíte, tím lépe ji zaháčkujete. Zkuste třeba hrnčířskou dílnu nebo horolezectví. Obojí naučí její tělo i mozek něčemu novému.

2. měsíc - Čas rozhodnutí
Paměť jsme zaměstnali, teď je čas na ukotvení společných vzpomínek. Vraťte se proto na místo, kde jste se společně potkali, nebo opět připravte kari. “Opakováním si vás lépe spojí se svým životem,” říká Henry Roediger, profesor washingtonské university, který se zabývá zkoumáním mozku.

Podporujte souvislosti mezi přítomností s vámi a věcmi z minulosti, které má ráda. Zapojte se do okruhu jejích přátel. Připravte pro ně společnou večeři, nebo vymyslete nějaký výlet. “Je jednodušší pamatovat si události založené na sociálním základu, o kterých se později můžete bavit s ostatními lidmi.”

3. měsíc a dále - Udržte si pozornost
Udržujte ve vztahu čerstvý vítr. Vysledujte její libůstky. Jaké přísady v salátu má ráda, chodí raději do kina nebo na výlety? A dopřávejte jí to. PTyto pozornosti jsou sice malé, ale když se opakují, zanechají v mozku výraznou stopu.

Neustále dělejte něco neobvyklého. Jeďte na výlet do Štramberku, jen abyste ochutnali pravé štramberské uši nebo objednejte testovací jízdu v corvettě či jiném sporťáku. Pokud na to ovšem máte...

Občas ji musíte opustit, služební cesta nebo pánská jízda, tomu se nevyhnete. A tyhle odjezdy ničí těžce posilované chemikálie v jejím mozku. Čím lépe si vás pamatuje, tím více po vás touží.

Proto než vyrazíte na cesty, věnujte jí malý dárek. Něco co může každý den nosit, co bude mít neustále na očích, nebo o co se musí starat - pyžamo, luxusní sprchový gel, nebo květinu v květináči. Malá investice se vám tisícinásobně vrátí.

Jak si udržíte přitelkyni nebo přítele vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 154