Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

6 důvodů, proč zahýbají ženy

Ve středu se na Magazínu objevily mužské vytáčky, s nimiž se chlapi pouštějí do záletů za zády svých oficiálních poloviček. Ale co ženy? Jak to mají? Proč podvádějí, co za tím je? A co si jedna z žen myslí o nevěře?

Doba se změnila, ženy se v řadě oblastí vyrovnají mužům, není proto divu, že změny zasáhly i ložnice. Rovnoprávnost jde tak daleko, že se mužům vyrovnávají i v podvádění a nevěrách. A někdy je v tom i porážejí. I přesto podle průzkumů stále muži vedou, ale již jen těsně. Během partnerství zahne 55 procent žen a 60 procent mužů. To nevypadá, že by jen muži byli ti zlí…

 

Nejdříve pohled jedné z žen na nevěry a poté slíbených 6 vytáček, kterými ženy ospravedlňují své zálety. Slovo má Alžběta:

 

Ženy podvádějí, protože mají na výběr

Prakticky každý den života se potkáváme s muži a není nijak výjimečné, že muži svůj obdiv a zájem dají najevo. Vzhledem k tomu, že svůdci jsou nejčastěji muži, ženy čelí nabídkám k záletu mnohem více než jejich silnější protějšky. Samozřejmě, existují výjimky (Brad Pitt a podobní), ale vesměs platí, že muži se nabízejí a ženy si vybírají.

 

Když porovnáme šance muže a ženy v nespokojeném vztahu, má daleko větší příležitosti právě křehčí polovička. Nespokojený muž je většinou v postavení, že musí přemlouvat a svádět jinou ženu, naopak ženě v takovém případě stačí pouze kývnout na některou z nabídek. To však nic nemění na tom, že v obou případech jde o špatný krok.

 

Když ženy podvádějí, mají obvykle tendenci vinit z toho svého partnera. To on přece může za to, do čeho jsem se pustila, já jsem oběť, říkají si často. To je ale vážně směšné. Ve skutečnosti každý nevěrník nese břímě osobnosti sám, jde o rozhodnutí každého jednotlivce.

 

Ačkoliv se partner chová nepříjemně, dělá z vás slepičku a přehlíží vás jako širé lány, nezkouší už nové věci, přestala s ním být legrace, tloustne, cokoliv se prostě ve vztahu stane, nikdy to není důvod pro ospravedlnění nevěry.

 

Muži ze sebe oběť nedělají

Když ženy objeví partnerovu nevěru, zřejmě se nikdy nedočkají toho, že by za nimi přišel se seznamem jejich chyb a s tvrzením, že ho vlastně donutily to udělat. V takovém případě by se nešťastník pakoval dřív, než by řekl „ahoj“ s otiskem podpatku na zádech. Když se ale role obrátí, ženy se často cítí oběťmi.

 

Tak to alespoň slýchám, když mi o svých případných záletech vyprávějí kamarádky. Vždy jsou v pozici té podvedené ony, alespoň podle svých slov. To není správný přístup.

 

Sedí nad kávou a nepřemýšlejí o tom, že udělaly špatnou věc. Naopak, většinu času přesvědčují sebe i mne, že v podstatě neměly na výběr. Ale opravdu tomu tak bylo? Jestli se chystáte podvádět, nejsem tu od toho, abych kohokoli soudila. Ale předtím, než příště vypustíte z úst, že muži jsou prasata a že všichni podvádějí, chvíli přemýšlejte. Je to jinak, podvádějí všichni a důvody jsou scestné vždycky.

 

Nikdy jsem svého partnera nepodvedla a ani se k tomu nechystám. Ne, že bych neměla dostatek příležitostí, ale jsem toho názoru, že pokud člověk není spokojený ve svém vztahu, měl by zjistit příčiny a začít je řešit. A k tomu se pletky rozhodně nehodí.

 
A teď přišly na řadu zmiňované důvody:
 
6 ženských důvodů
1. Nevšímá si mě

Když si žena po čase připadá spíš jako hospodyně než partnerka, může být vztah v ohrožení. Pozornost od cizího muže může být extrémně zajímavá a vzrušující. Jde o chybu v komunikaci, kdy pár přestal řešit své sny, tužby a přání a komunikuje striktně jen na úrovni každodenních záležitostí (platba složenek, vymalování dětského pokoje apod.). Udělejte si také chvilku pro sebe, je to nutné.

 
2. Paralelní životy

Muž si najednou začne žít svůj život, zájmy se rozcházejí, zatímco on sleduje fotbal, vy si raději vyrazíte s přítelkyněmi do divadla. V tomto paralelním životě je snadné potkat někoho, kdo sdílí vaše zájmy, vychází vám vstříc.

 
3. Vášeň vyprchá

Stává se to i v dobrých vztazích. Vše je ok, partner je hodný, všechno jde dobře, jenže žena se cítí znuděná a hledá nějaké povyražení. A tím může být nevěra, je to přece něco nového, jiného, zvláštního a vzrušujícího.

 
4. Pohádka se vytratila

Jednoho dne žena zjistí, že její pohádkový princ je pryč. Romantické večery, překvapivé nápady, zamilované dárky, to vše je fuč a ona by to chtěla zpět. Už to není ten chlapík, do kterého se zamilovala. Ženy, které žily v iluzi, mají velké tendence k nevěře, protože jako by nikdy neznaly zcela muže, se kterým si začaly. Chtějí si najít nového prince…

 
5. Masírka ega

I ženy potřebují stejně jako muži vědět, že jsou stále žádané a atraktivní, potřebují posilovat své sebevědomí a ačkoliv mají perfektní vztah a milujícího partnera, prostě chtějí něco navíc. Ať už dělá partner cokoliv, prostě to najednou nestačí.

 
6. Čas odplaty

Před rozzuřenou ženou nezachrání muže ani peklo. Tady je to podobné jako u mužů, jde prostě o projev pomsty, to má za to, neměl mi to dělat, teď mu to provedu já. Zub za zub, oko za oko, bolest za bolest. 

Zahnuli jste někdy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 331