Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Budha / foto: sxc.hu

Buddha je příliš sexy. Kvůli svému banánu

Socha Buddhy, který má v klíně banán a dvě vejce, se musela obrátit k výloze zády poté, co si kolemjdoucí stěžovali na policii, že je Buddha příliš "vyzývavý".

Bronzová socha Buddhy, jejíž cena se v přepočtu odhaduje na skoro 5 milionů korun, je jedním z nejcennějších exponátů galerie v Norwichi. Jak uvádí list Daily Telegraph, v galerii je také vystaven Kristus ležící na zádech na letícím bombardéru a hinduistický bůh Ganéša, jak sedí pod nacistickou helmou, ale jen Buddha pobouřil veřejnost.

Stěžovali si zejména místní buddhisté. Majitel galerie, David Koppel, teď souhlasil s tím, že Buddhu alespoň dočasně otočí, tak aby seděl zády k ulici.

"Policie hrozila, že sochu zabaví a zatkne mne, pokud zůstane vystavená. Proto jsem souhlasil s tím, že ji otočím. Až se ale vrátím příští týden z dovolené, mám v úmyslu Buddhu zas otočit a vystavit v celé nádheře," uvedl.

"Nemyslím, že ta socha je nějak cenná nebo inovativní. Je to zcela jasně promyšlená provokace," řekl Tom Llewellyn z norwichského buddhistického centra.

Co si o tom myslíte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 70