Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Halle Berry / foto: xmenthelaststanddvd

Halle Berry: Černí mají v Hollywoodu smůlu

Herečka Halle Berry sice získala Oskara a řadu dalších cen, ale přesto musí hollywoodská studia znovu a znovu přesvědčovat o svých schopnostech. Proč? Hraje v tom prý roli barva kůže.

„Nezajímá je, že mám doma Oskara, Emmy, Zlatý glóbus či Stříbrného medvěda z festivalu v Berlíně,“ kroutí hlavou herečka. Halle je přitom první ženou černé pleti, která získala Oskara ze nejlepší herecký výkon. Stalo se tak v roce 2002 za film Ples příšer.

 

V svém nejnovějším snímku nazvaném Things We Lost in the Fire (český název ještě není znám, v amerických kinech byla premiéra 10. října) hraje ovdovělou matku dvou dětí, které pomáhá vyrovnat se s manželovou smrtí jeho nejlepší přítel (hraje ho Benicio Del Toro). Ona jemu na oplátku pomůže překonat drogovou závislost.

 

První otázka černošské krásky na režisérku tohoto filmu Dánku Susanne Bier byla: „Nevadí, že jsem černá, protože tahle role rozhodně není napsaná pro černošku. Možná by to mohl být problém?“ Režisérka jí odpověděla: „Kdo se k čertu stará o to, jakou máš barvu!“ Podle Berry je ale takový přístup ve městě andělů výjimkou.

 

„Rasa je ve filmové průmyslu přetrvávající problém. A mění se to jen pomalu,“ je přesvědčena jedna z nezapomenutelných Bond girl. „Pokud v téhle fázi kariéry nedostávám příležitost, nemohu se s tím smířit. Myslím, že si zasloužím víc,“ dodala jednačtyřicetiletá herečka.

Co si o tom myslíte?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 54