Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Oheň / foto: Shutterstock

Přežila pět katastrof, čeká na další

Znovu je na útěku před obrovskou přírodní katastrofou. Zase jí šlo o vše, už poněkolikáté zachraňovala holý život. Dayna Czermak je prostě smolař. Myslíte, že ne? Zkuste ji trumfnout!

Její kalifornský dům byl nedávno v linii zuřivého požáru, který pustošil vše, co mu stálo v cestě. Plameny šlehaly do obrovské výše, oheň polykal domy jako bonbony a spolu s Daynou vyhnal z domovů další statisíce lidí. Několik lidí navíc zemřelo.

 

Kalifornie se na čas z ráje a zaslíbeného místa proměnila v peklo. Všude jen kouř, trosky, vyhořelé lesy, vraky. „Plameny sahaly až do výše pátého patra,“ líčila nešťastná Dayna tragédii televizi CBS. Přesto odmítla místo opustit, společně s několika málo usedlíky. „Jinak všichni odešli, jen my jsme zůstali,“ doplnil ji soused.

 

Hurikány, ohnivé peklo

Dayně se není co divit, chtěla zůstat a bojovat. A aspoň jednou vyhrát… Má totiž za sebou šílený osud, takový si mnozí z nás nedovedou ani představit.

 

Osmnáct let žila v New Orleans, než hurikán Katrina zničil její domov. Spolu se svou rodinou se pak přesunula do Houstonu. Ani tam ale nemělo hledání rodinného štěstí happyend. Přihnal se další zničující hurikán, tentokrát Rita, a Dayna znovu utíkala.

 

Před měsícem se přestěhovala do Kalifornie a doufala v lepší budoucnost. Ale někdo tam nahoře ji prostě nemá rád… Jejím domovem se opět přehnala smršť, nyní však ohnivá. Jako by toho nebylo dost, ještě jako dítě zažila, jak v Kalifornii požár zničil dům jejích rodičů.

 

Ani tím to ale nekončí. Rozplétání neuvěřitelně tragické Dayniny minulosti stále pokračuje. V roce 1994 odjela navštívit svého bratra do Northridge. Tipnete si, co ji potkalo tenkrát? Uhádli ti, kteří vsadili na zemětřesení…

 
Unavená utíkáním

Ano, tehdy dosáhly otřesy v Kalifornii 6,7 stupně Richterovy stupnice, 72 lidí zemřelo, přes jedenáct tisíc bylo zraněno. V historii amerických katastrof získal Northridge výsostné postavení, už proto, že šlo o nejsilnější otřesy v městské oblasti v Severní Americe…

 

Zraněná bolestným osudem, ale nikoliv nešťastná. Taková je podle reportérů CBS Dayna Czermak. „Nemyslím, že jsem smolař. Ale cítím jako by mě katastrofy pronásledovaly,“ řekla žurnalistům.

 

Tentokrát neutíkala. Ohni se postavila. Děti poslala do bezpečí, pak připravila auto pro případ, že by nakonec oheň znovu vyhrál a ona se musela, pokolikáté už, dát na útěk. „To neustále utíkání už mě unavuje, příroda stále zasahuje do mého života. Už mnohokrát mě vyhnala z mého domova, ale já o něj nechci přijít,“ tvrdila.


Možná právě její statečnost, odvaha podívat se osudu zpříma do očí zvrátí její životní příběh. Možná se konečně dočká štěstí…

Co říkáte na takový osud?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 32