Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Alcatraz - cela / foto: shutterstock

Vězeň si kupuje vlastní celu

Bývalý australský hříšník ke své cele tak přilnul, že se rozhodl ji koupit.

Graeme Alford, jenž si pobyl v melbournském vězení pár let za ozbrojenou loupež a zpronevěru, nemohl stále zapomenout na svou celu číslo 43. Když se budova věznice začala přestavovat, rozhodl se rychle jednat. Neváhal ani vteřinu a svou celu se rozhodl odkoupit.

Pentridge, jedno z nejznámějších australských vězení a také místo poslední popravy oběšením, se má po přestavbě stát skladem velmi vzácných a drahých vín. V bývalé věznici by se jich mělo nacházet až za 45 miliónů amerických dolarů. Je tedy rozhodně co hlídat.

Samotný Alford má blízko jak k alkoholu, tak k penězům. Tento bývalý právník, jehož láska k pití a hazardu dostala do pořádných dluhů, nejdříve zpronevěřil svěřené fondy, aby se následně neúspěšně pokusil vykrást banku s upilovanou brokovnicí. Po svém propuštění ovšem radikálně změnil svůj život, přestal s pitím a dokonce začal psát knihy.

Jak je ale vidět, stará láska nerezaví a vzpomínky na „příjemné chvíle“ strávené na kavalci v čísle 43 nejdou jen tak lehce vymazat z paměti.

Co si o tom myslíte?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 34