Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Katie Price alias Jordan / foto: Archiv

Ženy mají stále větší a větší prsa

Dobrá zpráva pro muže? Možná ano, možná ne. Jisté ale je, že prsa žen se zvětšují. Nová generace dívek má větší poprsí než generace jejich matek a babiček. Na tento trend už reagují i obchody.

Současné mladé dívky mají prostě stále větší proporce, potřebují větší velikost košíčků. „Myslím, že je to trend. Velikost prsou opravdu posledních pár let roste,“ potvrdila Magazínu prodavačka v obchodě se spodním prádlem.

 

Stejnou zkušenost mají i v Anglii, kde dokonce tamní módní obchody Marks and Spencer zařadily do nabídky podprsenky s mnohem většími košíčky. Nyní končí nabídka na čísle jedenáct, doteď to bylo o čtyři čísla méně.

 
Několik příčin

magazin.cz
Podle odborníků má růst ženských ňader hned několik příčin. Vedle umělých zásahů, jako jsou prsní implantáty, kterých se každoročně použije desítky tisíc na celém světě, to jsou zejména hormony. Prsa jsou velmi citlivá a řada žen potřebuje větší podprsenku například v týdnu předcházejícím menstruaci.

 

Antikoncepční pilulky jsou pak dalším důvodem, tvrdí experti. Dívky jsou také vyšší a větší než jejich předchůdkyně, i proto mají větší prsa. Některé spekulativní teorie také uvádějí, že za růst mohou i látky v jídle, ačkoliv toto tvrzení nepodporuje žádný relevantní výzkum.  

 
Všeho s mírou

Ale jsou velká prsa opravdu to nejlepší? Ne vždycky pánové, všechno má svou míru. Třeba modelka Katie Price alias Jordan, která je opravdu hodně obdařená, rozhodně nemá jedenáctky. Představit si ji ještě s většími ňadry? To snad ani ne…

 

Nebo na to pojďme jinak. Pro představu si zkuste vzít dva melouny do rukou a projděte se, či ještě lépe – proběhněte se po parku. Schválně, kdy si začnete stěžovat na bolest zad nebo krku? Tahat takové závaží opravdu není žádný med…

 

Je pravděpodobné, že trend se zobrazí i v oblasti plastických operací. Místo zvětšování prsou si budou dívky nechávat ňadra zmenšovat. V Británii už podle posledních čísel roste počet takových operací, za poslední rok o 19 procent.

Co vy na to? Raději malá, nebo velká prsa?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 586