Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Kostlivec / foto: sxc.hu

Nejpitomější úmrtí 2007. Bodovali i Češi!

Jako každý rok, i letos byla vyhlášena nejkurióznější úmrtí uplynulých dvanácti měsíců. O tzv. Darwin Awards, které získávají ti, kteří prospějí lidstvu tím, že se sami vyřadí z jeho genofondu, se utkaly těžké váhy.

Nejvíce hlasů na stránkách věnujících se bizarním úmrtím darwinawards.com získal mladý pár, který byl nalezen zcela nahý a v bezvědomí uprostřed silnice hodinu před svítáním. Jednadvacetiletí milenci v nemocnici zemřeli, aniž by nabyli vědomí a policie pak dlouho pátrala, jak k úmrtí vlastně došlo.


Bezpečný sex?

Nebyli žádní svědci, oblečení, žádné poškozené auta či motocykly. Vyšetřovatelé později nalezli na střeše přilehlé budovy dvě pečlivě srovnané kupky oblečení a jasné známky toho, že si na ní pár vášnivě užíval. Zapomněl si však pohlídat všechny pozice a při jedné z nich skončil o pár pater níže.

 

Bezpečný sex tak dostal zcela nový význam, na šikmé střeše domu ho raději neprovádějte. Ještěže u nás má spousta paneláků střechu placatou…

 
Zloději z Kladna

V cenách bodovali i čeští zloději, kteří ve staré kladenské továrně rozebrali nosné traverzy a kupodivu na ně padla střecha. Dva zemřeli, tři další byli zraněni. Ono asi nelze očekávat, že lupiči budou nějak zdatní počtáři, ale spočítat si, že když řežu větev, na které sedím, spadnu a rozbiju si čumák, to by snad zvládnout mohli…  

 

Nezůstali v tom sami. Na Filipínách podobní chytráci vlezli do amerického vojenského areálu pro starou cisternu. Odřezali jí kovové nohy, na kterých stála a ona na ně – opět kupodivu – spadla.

 
Boj s krtkem

Ve východním Německu zase třiašedesátiletý chlapík bojoval s krtkem. Zoufale toužil vyhnat ho ze svého pozemku, pokořit to hnusné zvířátko, jenže celá věc skončila pravým opakem. Naprostým triumfem malého tvora nad někým, kdo se šest let honosil přívlastkem homo sapiens.

 

Muž vrazil do země několik kovových tyčí a propojil je s vysokým napětím. Cíl? Uškvařit krtka. Jenže elektřina skončila právě v té části půdy, kde muž stál. Takovou dávku energie chlapík nepřežil. Čas úmrtí není zřejmý, vtipálci z Darwin Awards navrhují kouknout se na účet za elektřinu. „Tam by mohlo být vodítko,“ doplňují.

 
Alkohol do zadku

Kouzelný je také příběh alkoholika Michaela z Texasu. On to nebyl obyčejný alkoholik, tenhle chlápek si rád bral svou „dávku“ rektálně. Takto podle své manželky užíval alkohol velmi často. Nic jiného mu ani nezbývalo, pít nemohl kvůli bolestem hrdla. Efekt byl však vždy stejný – čistokrevná opička.

 

V noc, kdy zemřel, si análem prolil okolo tří litrů sherry a takové množství alkoholu nakonec Michaela zabilo. Nedovedl odhadnout, jestli už má dost, nebo ne. Zatímco normální pijani flašku odloží a jdou se prospat, Michael lil a lil a lil. Hladina alkoholu v krvi dosáhla šílených 0,47 procenta.

 
Více příběhů na darwinawards.com.

Znáte podobně kuriózní případy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 282