Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Spermie / foto: shutterstock

Konec mužů! Spermie se vyrobí z žen

Blíží se soumrak mužů? Dokud budou na světě vědci jako Karim Nayernia, expert na výzkum kmenových buněk, který vytvořil spermie z buněk ženské kostní dřeně, tak nejspíše ano…

Takto vytvořené spermie totiž umožňují oplodnění žen ženami a zdá se, že muži tak mohou v budoucnu ztratit svou pozici ploditelů. Jednoduše, profesor Karim prokázal, že ženy by bez mužů mohly přežít. V opačném gardu je to však nemyslitelné.

 

Technologie, při níž jsou spermatické zárodečné buňky vytvořeny z kmenových buněk kostní dřeně izolované z ženského těla, by mohla nabídnout šanci lesbickým párům. Díky ní by mohly lesbičky zplodit dítě, které by bylo stoprocentně z jejich těl, nepotřebovaly by k vytouženému miminku prostředníka v podobě ochotného muže.

 

Problém by nastal tehdy, kdyby chtěly chlapečka. To totiž není možné, z jejich těl nelze získat spermii s chromozomem Y. Lesbičky, které by tak na tuto variantu početí přistoupily, by se musely smířit s tím, že budou mít vždy a jedině děvče.

 

Šokující experiment, po kterém řadě mužů zatrnulo a další si vybavili slavný polský film Sexmise, provedli vědci v britském Newcastlu. Ti chtějí v dalším kole testů a pokusů zkusit proměnit ve vajíčka tentokrát mužskou kostní dřeň. První ženské sperma by podle nich mělo být vytvořeno do dvou let, ale skutečně použitelná by tato technika měla být až za desetiletí.

Co na to říkáte?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 592