Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Emo - módní trend / foto: Shutterstock

Jak být správně „emo“

Emo je módní styl, který právě frčí. Nejdříve si ho oblíbily dívky, nyní už se podle jeho pravidel oblékají i kluci. Co emo znamená a jak poznáte chlápka, který si v tomhle outfitu libuje?

Označení emo se od poloviny osmdesátých let používá pro pojmenování velmi emotivního druhu hudby. Hudební skupiny, které takový styl produkují, jsou například My Chemical Romance, Fall Out Boy, Tokio Hotel, Husker Du, Indian Summer, Silverstein, The Used nebo třeba Simple Plan a další. Existuje ale i módní styl nazývaný emo a na ten se teď podíváme blíž.
 
 
 
Jako emo jsou označovány dva vcelku rozdílné styly oblékání. První z nich je inspirován převážně punk stylem. Takže ty, kteří vyznávají tuto módu, potkáte v rozedraném oblečení ve spíše přírodních barvách, jakými jsou hnědá, khaki, zelená. Trika jsou stejně jako v punk módě zdobená potisky a pravidlem je – nesmíte se do nich skoro vejít, což znamená, že jen menší velikost, než je ta vaše, se počítá. No a samozřejmě nesmíme zapomenout na hromadu odznáčků, placek a špendlíků, které zdobí oblečení, tašky a batohy.

 
 
Lebky musíte mít!
 
Druhou odnoží módního stylu emo je jeho mnohem temnější verze, která je v této době u nás mezi teenagery hitem číslo jedna. A dokonce se už podle jeho pravidel neoblékají jen slečny, ale oblíbili si ho konečně i kluci.
A tak i třeba na malém českém fesťáku potkáte mezi tisícovkou návštěvníků jednoho emo chlapíka, tak jako se to nedávno stalo mně. Jeho outfit mi posloužil jako skvělá pomůcka k tomu, abych vám popsala, jak být správně emo.
 
 
 
Emo boy měl samozřejmě černě obarvené vlasy (jakékoli tmavé odstíny vedou, použít se bez problémů dají i různé extrémy – zcela bílé vlasy, růžové, červené…) a dlouhá patka mu zakrývala dvě třetiny obličeje. Piercing nechyběl v obočí i ve rtu a s bílou pletí kontrastovaly černě podmalované oči.
 
K dokonalosti postrádal jen dioptrické brýle se silnými černými obroučkami, které emo fanatici také musí mít. Můj objev byl oblečený do černého trika s potiskem lebek, na krku se mu houpala růžová kravata. Lebky prostě musíte mít! Dají se sehnat trika s tímto potiskem, mikiny, boty, čelenky do vlasů a dokonce i šperky, brýle, obaly na mobil, ponožky, které zdobí samé lebky.
 
 
 
A teď zpět k popisu emo stylu v chlapeckém provedení: úzké černé džíny ustřižené v délce ke kolenům zdobilo několik dlouhých řetězů, na nohou měl černobílé conversky. Ruce vylepšil bezprstými černočerveně pruhovanými rukavicemi, na zápěstích širokými koženými náramky. No a když už ho štvaly zvědavé pohledy okolí, tak si oblékl mikinu s kapucou (dříve emo boys nosili upnuté svetry, košile zapnuté ke krku, vesty, ale tato móda je teď spíše na ústupu) tentokrát v kombinaci černých a zelených pruhů, kapucu si navlékl na hlavu a měl klid.
 
 
 
Tak to byl styl emo v pánském provedení. Příště si popíšeme, jak má vypadat správná emo kočka.

Co si myslíte o emo stylu?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 154