Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
T-Shock.cz / foto: Shutterstock

Originální tričko pro každého

Čas nezastavíš, pokrok nezadržíš. Právě teď nadchází konec uniformního oblečení, které nám vnucuje aktuální módní styl.

I díky nástupu digitálních technologií si dnes může každý a za pár korun navrhnout jedinečné triko nebo mikinu. Tak jdeme do toho!

Pamatuji si ještě živě, že oblečení mého dospívání se pohybovalo v mantinelech vymezených Mickey Mousem na jedné straně a značkovým sportovním oblečením na straně druhé. Mickeyho a Teletubbies pro jistotu přenecháme předškolnímu potěru, tepláky se čtyřmi pruhy už vlastně taky nejsou, co bývaly, a tak nastává ten pravý čas pro vytvoření motivu vlastního. Abychom konečně místo reklam na nadnárodní fabriky mohli na tričku nosit něco, co nás vyčlení z anonymního davu, dá možnost vyjádřit vlastní názor i bez nutnosti vůbec promluvit. Neříká se totiž nadarmo, že jeden obrázek vydá za tisíc slov.

Poměrně nedávno se na trhu objevila nová technologie přímého inkoustového potisku, která boří veškeré mýty ohledně přemrštěných nákladů a omezení, která jsou na potisk textilu kladená. A v souvislosti s razantním zdokonalením tiskových barev už není libovolný autorský záměr omezován takřka ničím. Chcete na hrudi nosit Marilyna Mansona, Sandokana nebo Davida Hasselhoffa? Co vám brání? Máte vlastní fotografii nebo kresbu? Stačí ji poslat specializované firmě. Je libo tisknout na záda nebo rukávy? Není problém! Chcete tričko jedno nebo deset? Stačí říct. U přímého inkoustového potisku k radosti všech odpadá spousta technických obtíží, které kladl klasický sítotisk, který se pro podobné účely používal doposud. Nemusíte už objednat čtyřicet triček, aby se tisk vyplatil, ani se nemusí složitě vyrábět speciální síto pro každou barvu, ba dokonce můžete tisknout plnobarevné fotografie v perfektním rozlišení i kvalitě; jak na bílý, tak na barevný textil.

V každém rychle se rozvíjejícím oboru se vytvoří takřka okamžitě silná konkurence. Dobrý obchodník se pak pozná tak, že se z každé dostupné technologie snaží dostat maximum anebo přináší něco navíc. Troufám si tvrdit, že naprostou specialitou je systém navrhování vlastního designu, který nabízí parta mladých kluků na svých stránkách T-Shock.cz, protože se prakticky vyrovná profesionálním grafickým aplikacím, jaké se prodávají za desetitisíce korun. Kromě toho, že je možné vybírat ze stovek tematicky rozčleněných clipartů z připravené databáze, otáčet je, měnit jejich velikost i barevnost a doplňovat obrázek vlastním textem (na výběr máte rovnou z více než třiceti různých písem), podporuje systém i práci s vrstvami, kterou znají profíci třeba z Adobe Photoshopu. Pro šikovné je ale samozřejmě připravena i možnost okamžitě nahrát obrázek uložený na disku a pracovat dále jenom s ním nebo jej doplnit o další text a grafiku a uložit pro budoucí použití. Ovládání je intuitivní, takže není problém vytvořit během několika minut bezvadný motiv pro sebe nebo jako nevšední  dárek pro kámoše nebo partnera.

Sportovní nebo hospodské dresy, tričko s vtipným textem pro školního otloukána či nevšední vyznání lásky? Věřím tomu, že každý vymyslí dalších pět možností, jak danou příležitost využít. Jediné omezení už tedy představuje vlastní fantazie. Takže zásadní otázka zní: máte na to?

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 10