Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: shutterstock

Sex zlepší i vysoké podpatky

Dívky, které si žijí na vysoké noze, respektive rády chodí v botách s vysokým podpatkem, si v posteli nejspíš užívají více než ty ostatní. Nejen že dobře vypadají, ale posilují zároveň ty správné svaly.

Podle lékařů totiž při chůzi na podpatcích posilují pánevní svaly, které jsou velmi významné při orgasmu. Tvrdí to alespoň doktorka Marie Cerruto z univerzity v italské Veroně. „Pokud si vezmete podpatky denně, nepotřebujete cvičit pánevní svalstvo, děláte to automaticky,“ uvedla lékařka s tím, že to má pozitivní efekt na sexuální život žen.

 

Jak k tomu došla? Jednoduše si provedla průzkum, ačkoliv nikterak rozsáhlý. Otázala se 66 žen, kterým ještě není padesát, jaký je jejich sexuální život. Poté zkoumala jejich režim a také obuv. A přišla na blahodárný vliv vysokých podpatků.

 

„Je obtížné dobře procvičit pánevní svalstvo, obouvání podpatků může být řešením, jak na to,“ uvedla Cerruto. Přiznala, že sama patří mezi příznivce bot na vysokém podpatku a je prý jejich častou uživatelkou.

 

Svým zjištěním nadchla nejen ženy, ale především výrobce módních botiček. Takový Manolo Blahnik, jehož kreace obouvala v seriálu Sex ve městě hlavní hrdinka Carrie Bradshaw, radostně hlásil do světa: „To je báječná zpráva. Léta mě napadali, jak je to špatné, že to není zdravé, a vida, ono to nakonec může vylepšit váš život.“

Nosíte vysoké podpatky?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 216