Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Handsfree Transporter / foto: Handsfree Transporter

Už ani krok! Vychytávka pro lenochy

Lidská lenost je nekonečná a Handsfree Transporter je toho jenom dalším důkazem i když ano, uznáváme, jistá dávka praktičnosti se zde nachází.

O čem to tady žvaníme? Inu, když byl člověk líný chodit, vymyslel auto. Tedy kolo, auto, vlak, letadlo a bůhví jaká přibližovadla a zkracovadla vzdáleností ještě. A znovu je nasnadě, že bez nich by to nešlo a nejde už zdaleka jenom o prvek lenosti. O tom žádná.

Jenže za chvíli už nás omrzelo i to chození na krátké vzdálenosti, a tak další z milionů vědátorů a koumáků dali hlavy dohromady a vymysleli Segway, jakési samobalancující vozítko pro chodce. O tom už asi všichni z vás slyšeli. Jde o dvoukolý samohyb, který je vybaven několika gyroskopy, akumulátory, elektromotory a výkonným kompjůtrem.

Prostě neupadnete

magazin.cz
Všechny vyjmenované systémy mají na starost snímat a vyhodnocovat polohu vozítka v závislosti na všem možném a především vašich myšlenkách a tužbách projevujících se nakloněním do směru, kterým chcete jet. Díky již zmíněnému počítači tak není možné upadnout, což ocení především naše nemotornější část populace.

Ale evoluce jde dál a dokonalost starého dobrého Segwaye samozřejmě taky. U stávajícího modelu totiž musel člověk držet vozítko za řidítka, což jistě, jak většina z vás uzná, je vlastně věc zbytečná.

Na co se držet, když žuchnout vlastně nejde a volné ruce se přeci taky hodí. Během projížďky tak můžete třeba fotit, mávat na všechny kolem sebe, jíst, anebo třeba natáčet video. Právě tuto výhodu výrobci zmiňují na prvním místě, jelikož lze využít Handsfree Transporter výtečně při filmování.

Vozítko uveze 105 kilogramů, takže pokud nebude kameraman extrapupkáč, atraktivní scéna je na světě. A to může uhánět rychlostí až 21 km/h, což je třikrát rychleji než běžná chůze a asi tak šestkrát rychlejší než vaše babička při cestě na hřbitov. Takže pokud patříte mezi prvotřídní lenochy, Handsfree Transporter je pro vás jasná volba!

 

Vyzkoušeli jste si už Segway?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 41