Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
MOOHA / foto: ea.com

Medal of Honor: Airborne. Znovu ve válce

Druhá světová neskončila – aspoň ve hrách ne. Značka kvality Medal of Honor se vrací s řadou staronových operací, v nichž se zhostíte role hlavního hrdiny.

magazin.cz
Největší konflikt v dějinách lidstva je herními tvůrci omílán neustále do kola. Již pěkných pár let trvá trend snad až příliš častého vydávání válečných akcí. Jedná se vesměs o arkády, které mají blíže k jízdě na horské dráze než simulaci válečných operací.

Přes stále stejnou tematiku se všechny ty Call of Duty, Brothers in Army či Medal of Honory prodávají jako banány. Poslední jmenovaný celou tuhle mašinerii v roce 2001 rozjel a dobře se na ní přiživuje do dnešních dní, jak ostatně ukazuje jedna z nejočekávanější akcí tohoto roku – Airborne.

Užijte si seskok
Electronic Arts nás zahltilo sliby o zcela novém zážitku, ale po dohrání mi přišlo, že až na pár prvků, skvěle se vyjímajících v reklamních prohlášení, ale hru ne až tak silně ovlivňujících, by se Airborne dal zaměnit za jakoukoliv jinou válečnou akci. To nesnižuje jeho kvality coby samostatné hry – pokud s tímto žánrem nemáte příliš zkušeností, budete rychlou jízdou uchvácení – v kontextu velmi konkurenčního prostředí bych si ale představoval výraznější zásahy do konceptu.

magazin.cz
Ano, do finální verze to sice dotáhla nejslibnější featura hry – seskok padákem. Začínáte jím každou misi a jeho přínos tkví v tom, že teoreticky můžete začít s plněním úkolů vždy na jiném místě.

Jednou seskočíte třeba do klidného lesíka, jindy přímo do bitevní vřavy (optimální místa jsou vyznačena zeleným kouřovým signálem).

Je to milé, ale jakmile si to zkusíte několikrát, zjistíte, že herní zážitek tím je ovlivněn méně, než by jeden čekal. Úkoly jsou vždy stejné, a tak jde jen o jejich plnění v lehce odlišné posloupnosti. Ta se však časem setře a další průběh už si je podobný jako vejce vejci.

Se seskokem se pojí i řešení smrti. Jakmile padnete, objevíte se znovu nad bojištěm a zase si vybíráte místo dopadu. Hra si pamatuje úkoly, jež jste doposavad splnili, tudíž stačí odkroutit zbytek. Potěší skutečnost, že se zlepšujete v zacházení se zbraněmi tím, že je často používáte.

Osm misí

magazin.cz
Hra nabízí pouhých osm misí, které není problém dokončit za stejný počet hodin. Podíváte se na Sicílii, do vnitrozemí Itálie, Francie, zúčastníte se operace Market Garden v Holandsku a nevyhnete se ani bojům v samotném srdci Německa.

Vše se odehrává v nádherných kulisách – grafika opravdu stojí za pokoukání, vyžaduje však solidní hardware.

Přes četné sliby je Medal of Honor: Airborne tradičním zástupcem svého žánru. Užijete si s ním dynamickou, třeskutou hratelnost a nebudete se nudit. Na konci nevýrazného příběhu si však možná nevzpomenete, čím jste předchozích několik hodin vyplnili. Vše se slije v jeden obraz. Je tu však ještě nadějný multiplayer – pokud vůbec, tak kvůli němu se Airborne v myslích hráčů udrží delší dobu.

Výrobce: EA Los Angeles
Distributor: EA Czech
Cena: 1399 Kč (české titulky)

Jaký díl z série Medal of Honor se vám líbí nejvíce?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 51