Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Dan Osman / foto: Shutterstock

Video: Šílený sprint na skále. Bez jištění!

Je ten chlap normální? Je to skutečné, nebo nějaká další přihlouplá fikce? Nebo je to opravdový Spiderman?

Při pohledu na toto video bude asi každý z nás kroutit hlavou. Vypadá to vskutku neuvěřitelně, chvílemi jako by video někdo zrychlil.

O to více zarážející je zjištění, že onen pavoučí muž „běhá“ po skále bez jištění. A buďme konkrétní, on má totiž i jméno. Jde o Dana Osmana, nejznámějšího amerického extrémního horolezce, nad jehož kousky se pozastavuje rozum.

Už je po něm...
Dan byl známý provozováním nebezpečných sportů, a to především sólo lezením, horolezením bez lana či jiného jistícího prvku. Další z jeho bláznivých kratochvílí byl „kontrolovaný volný pád“. Seskoky ze skal pouze na horolezeckém laně. Jeho rekord je dokonce 400 metrů!

Můžeme vám to prozradit rovnou, Dan Osman na svoji nevšední zálibu doplatil. Spousta z vás asi jedním dechem dodá, že to nemohlo ani jinak skončit a při prohlížení celé řady videí s jeho kousky se neubráníme pocitu, že asi budete mít pravdu.

Dan zemřel 23. listopadu 1998 ve věku 35 let po přetržení lana při skoku ze skály Leaning Tower v Yosemitském národním parku. Ale kvůli tomu o tom nepíšeme. Není vůbec na škodu prohlédnout si jeho nezapomenutelné kousky. Zdolání téměř 150metrové skály za čtyři minuty je vážně jedinečnou podívanou.

Video

Nevěříte vlastním očím?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 89