Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
wii / foto: Shutterstock

Nintendo Wii, paráda z Japonska

Bowling, box či tenis přímo ve vašem obýváku, to je konzole od Nintenda.

Wii to je hlavně úžasný ovladač! Je totiž  schopen snímat pohyb, a to nejen směrově, ale i rychlostí a délkou švihu. Můžete si například zahrát bowling tak, že jednoduše uděláte ovladačem stejný pohyb, jako byste vrhali koulí, nebo si s kamarády zaboxovat, aniž byste nakonec skončili ve tři v noci na pohotovosti v Motole.

Hry jsou navíc neobyčejně zjednodušené a pochopí je snad každý, ať už je to senilní stařík nebo alkoholem značně podroušená blondýna (v praxi ozkoušeno). Není k tomu třeba ani nijak zvlášť předchozí praxe a může se snadno stát, že dostanete nakládačku od člověka, který Wii vidí poprvé.

Ovládání ke všemu připomíná spíš tak nějak ovladač od televize, což je jistě důvěrně známá věc pro většinu lidí a díky tomu principielně neděsí. Jeho součástí je i malý repráček, schopný dodat hororovým hrám novou dimenzi, popřípadě je součástí všelijakých miniher (pro příklad: musíte z něj poslouchat prasátko, které vás kvičením dokáže varovat před minou atd.).

Cena láká
K výše popisovanému ovladači, který nese jméno Wii Remote patří i tzv. Nunchuk vypadající trochu jako vejce s joystickem. Společně se dají propojit kablíkem a vy jste tak bez problému schopni nahradit klasické herní ovladače, na jaké jsme byli zvyklí třeba u PlayStationu. Navíc má Wii i zpětnou kompatibilitu, což v praxi znamená, že pokud jste měli doma např. předchozí Nintendo konzoli GameCube, můžete si její starší tituly zahrát i na tady.

Další velmi potěšivou složkou je cena. Ve Spojených státech se při uvedení na trh prodávalo Wii za zhruba v přepočtu 6 tisíc, u nás to bylo sice o dva tisíce dražší, přesto v porovnání s PS3 či Xboxem, pořád málo. Na druhou stranu, nečekejte, že seženete za pár stováků i hry. Jejich cena skoro neklesá pod 1000 a většinou se pohybuje tak nějak kolem 1500.

V současnosti je v prodeji něco přes třicet titulů, z nichž sice ne všechny jsou exkluzivně pro Nintendo, přesto díky onomu gyroskopickému ovládání dělají i z těch klasických něco naprosto jiného. Při střelbě míříte tam, kam jednoduše ukážete nebo kouzlíte (jako je tomu v novém Harry Potterovi) mácháním ovladače podobně jako hůlkou – to už je pořádná interaktivita, ne?

Blbinky, na to je užije
Wii nabízí také připojení přes Wi-Fi, a na internetu najdete milió hovadinek, přes ty užitečnější až po ty téměř k ničemu. Můžete se tak dozvědět aktuální počasí, novinky ze světa, klasicky si prohlížet webovky nebo vyplňovat anketní dotazníky s otázkami typu „raději pizzu nebo těstoviny“, kde lze i tipovat, která odpověď bude u ostatních častější. Můžete posílat i různé nejapné zprávy svým přátelům taktéž Wii vlastnící.

Snad by možná stálo ještě se zmínit i o Mii. Jedná se postavičky zastupující vaše já, přičemž u některých titulů jako je třeba Wii Sports nebo WarioWare: Smooth Moves se aktivně účastní hry. Jejich kouzlo spočívá hlavně v možnosti si jejich vzhled upravit dle vlastní volby, takže se můžou podobat vám, nějakému slavnému herci nebo třeba Paroubkovi, to je jedno. Sice to nezní nijak světoborně, ale je to další funkce, která zkrátka Wii dodává zábavný šmrnc (věřte, že s tvorbou Mii jsme si docela slušně užili).

Která konzole u vás vyhrává?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 15