Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Kokpit v obýváku / foto: Shutterstock

Udělejte si Boeing 747 z obýváku

Na počítači lze závodit i létat, ale sedět před obrazovkou a mačkat tlačítka klávesnice přeci jen není to pravé ořechové.

Proto jsou tu vymoženosti, které z virtuálního zážitku udělají takřka realistickou zkušenost.

Volanty či joysticky známe všichni. Jde o minimum, které byste měli mít, pokud se chcete plnohodnotně oddávat závodním či leteckým simulacím. Lidská vynalézavost ale nezná mezí, a tak je dnes možné si pořídit mnohem vybroušenější zlepšováky.

Kokpit v obýváku

magazin.cz
Ačkoliv pořídit v našem prvním případě není úplně to pravé slovo. Chce to přiložit ruku k dílu. Jako to udělal Jonh Davis, který si v obýváku svého bytu postavil zcela autentický kokpit Boeingu 747.

Základem je vskutku rozměrná obrazovka, na níž běží obrázky dodávané softwarem, konkrétně hrou Flight Simulator X od Microsoftu. Po stranách si hobby-pilot vyrobil dvě malé obrazovky coby okénka. Kokpit je dělaný ze dřeva a nechybí pochopitelně ani všemi možnými funkcemi přehuštěná palubní deska.

Tento simulátor je navíc opravdu funkční – čudlíky reagují a ovládají tak například autopilota, několik motorů a také lze spustit radar počasí. Ten je připojen k internetu a zjišťuje reálné povětrnostní podmínky v oblasti, kde se zrovna nacházíte.

Pokud byste si také rádi postavili něco takového, vezměte si na pár měsíců dovolenou, odstěhujte přítelkyni z ložnice a na náklady si vyhraďte okolo tří set tisíc korun.

Nekompromisní jízda

magazin.cz
Naopak závodníci mohou zůstat v klidu. Potřebné náčiní jim totiž bude dodáno, pokud si pořídí kousek zvaný D-Box GP-200. Ten se dá zjednodušeně popsat jako závodní sedačka s volantem, řadící pákou a pedály. Přístroj je robustní, takže i když budete řezat zatáčky v nějaké rallye, měl by takový slušný nápor vydržet.

Určitě oceníte i zpětnou vazbu, která v nastavitelné míře přichází poté, co najedete například mimo trať, případně svištíte v její hrbolaté části.

Cena je překvapivě takřka shodná s popisovaným kokpitem. Ten byl však vytvořen svépomocí, zatímco tady je třeba platit i za práci.

A co máte doma vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 30