Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Fearless 28 / foto: Shutterstock

Devět metrů za devět mega

Jste bezradní při výběru dárku pro svého miláčka? Máte necelých devět mega na krásnou jachtu s designem Porsche? Váš mazlíček bude mít jistě radost! Darujte mu ji ke Třem králům.

A kdo by neměl radost z luxusní jachty za devět miliónů? My tedy ano, jenom nemůžeme stále najít vhodného partnera, jehož nutkání obdarovávat nás dárky v hodnotě dvacetiročního platu by nám dělalo hodně dobře na duši. V opačném případě bychom hrozně rádi řešili problém, jak umístit takovou krásku pod strom nebo jak si udělat krásnou novoroční vyjížďku zasněženou krajinou podél lipenské přehrady.

Hodí se do sbírky

magazin.cz
Ale dost už plkání a mrkněme se na tu krásu trochu konkrétněji. Asi nejvíce by jachtu Fearless 28 navrženou studiem Porsche Design ocenil majitel nějakého čtyřkolového krasavce ze stejné dílny, kterému do sbírky vedle golfových holí, sáčka a značkové tašky se stejnou nášivkou stále něco chybí. Linky proslulého studia jsou na jachtě dlouhé osm a půl metru vidět na každém kroku.

Jako celek tato luxusní loďka působí neobyčejně vyváženým dojmem, který spojuje křehkost a aerodynamičnost s patřičnou robustností. Výsledkem je kousek, z něhož by čišela rychlost, i kdyby byl přivázán třeba u mola na Slapech.

K pohonu 2268 kg těžké jachty slouží desetiválec z neméně populárního Dodge Viper, který roztáčí lodní šroub silou až 600 koní! Díky tomu dokáže tenhle krasavec upalovat rychlostí až 130 km/h. S nádržemi na 340 litrů benzínu doveze tato lodička svou pětičlennou posádku až do vzdálenosti 260 kilometrů.

Škoda že se za podobné výkonové parametry nepostavilo studio Porsche Designu i v případě tramvají brázdících ulice našeho hlavního města. Možná bychom si tak zpříjemnili nudnou a zdlouhavou jízdu z práce domů jedinečným adrenalinovým zážitkem.

Co na ni říkáte?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 34