Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
X-Wing / foto: Shutterstock

Letadla od Boeingu – jako ze Star Wars

Boeing připravuje bojové letouny, které se stanou součástí armády nové generace. Jejich parametry podezřele připomínají stroje známé z vesmírné pohádky Star Wars.

Pokud se domníváte, že v Boeingu dnem i nocí kutí civilní letadla a přemýšlejí, zda jsou lepší větší, nebo menší, jste na omylu. Zakázky americké armády představují možná ještě výnosnější obchody. A tak se nelze divit, že letecká společnost rozvíjí i koncepty, které by se daly dobře zapojit v armádě tzv. čtvrté generace.

magazin.cz
Například upravený Boeing 747. Na první pohled se vám na něm něco nezdá. Je to mnohem výraznější nos. Ten nepřibyl jen z důvodu faceliftingu, naopak – ukrývají se v něm mocné lasery, schopné sestřelit nepřátelské rakety na značné vzdálenosti. Konkrétní čísla jsou z pochopitelných důvodů utajována, je však patrné, že USA nechce spoléhat pouze na raketový deštník u nás a v Polsku.

Nejen defenzivou je ale živa Amerika. Z tohoto pohledu se jako mnohem zajímavější jeví jakési bitevní letadlo, které v Boeingu vzniká pod kódovým označením C-130H. To bude schopno laserovým paprskem velmi přesně a mohutně ničit pozemní cíle.

Laserová modifikace má vážit několik tisíc kilogramů a umožní různě silnému laserovému paprsku zaměřit libovolná místa na zemi za několik sekund. Akce pak bude provedena ihned. Jsme zvědaví, zda se po laserovém drcení dočkáme i efektního výbuchu – takového, jaký dosud uměla pouze Hvězda smrti.

C-130H by měl Boeing představit již v příštím roce. Kdy bude vyslán do Iráku? Tak to opravdu nevíme.

Co na to říkáte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 60