Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Škoda Superb / foto: Shutterstock

Nová Škoda Superb. To je ona!

Nejmodernější škodovka konečně na pořádných fotkách, doplněných o porci žhavých informací.

Škoda Auto už se stala světovou automobilkou ve všech ohledech. Nové vedení jí naučilo základní marketingové poučky, takže ještě před oficiálním odhalením nového Superbu se do médií dostaly špionážní fotky či reportáž z prvního letmého ozkoušení v americké poušti. Natěšení bylo zkrátka vyšponováno na maximum a nejen Češi přetékali zvědavostí, jak že to ta nejluxusnější škodovka vlastně bude vypadat.

Auto do světa

magazin.cz
Jakkoliv je design subjektivní hodnotící kategorií, dá se myslím s klidem prohlásit, že se Škoda Superb přiblížila více světu a oddálila svým tradicím.

Na první pohled před sebou máme elegantní vůz vyšší střední třídy, který by neměl urazit žádného manažera, byť nosí lidovou značku. Dokonce ani místní politici by už nemuseli zbytečně ždímat kapsy daňových poplatníků koupí drahých BMW či Audi, když ani nový Superb neudělá v lepší společnosti žádnou ostudu.

Nejradikálněji bylo dozajista naloženo se zádí, která kombinuje karoserii sedanu a liftbacku. Na první pohled trknou zadní světlomety, které si designéři snad vypůjčili od Renaultu Laguna.

Slušný výkon

magazin.cz
Druhá verze Škody Superb se může pyšnit délkou 4838 milimetrů, šířkou 1783 mm, výškou 1461 mm a rozvorem náprav o velikosti 2761 mm. Oproti předchůdci došlo k protažení a rozšíření, u výšky i rozvoru se naopak o něco zmenšovalo.

Škoda Superb II bude poháněna jedním ze tří zážehových, fanoušci nafty si případně mohou vybrat ze tří dieselových motorů. Výkonová škála bude přitom poměrně široká, a to v rozpětí od 77 kw do 191 kw, což odpovídá 105 až 260 koním.

Premiéra se odehraje na březnovém autosalonu v Ženevě, na kterém půjdou do prodeje první modely. V přípravě je i kombi, s nímž bychom se ale měli setkat až v roce příštím.

Co na nový Superb říkáte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 296