Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Drift / foto: shutterstock

VIDEO: Otočíte auto na pětníku?

Vskutku zajímavý světový rekord vytvořil Američan Terry Grant. Otočil rozjeté Twingo na minimálním manévrovacím prostoru a my mu za to tleskáme.

magazin.cz
"Více Terry Grantů," chce se nám zvolat při pohledu do ulice pod okny redakce a menší procházka Prahou by nám dala jistě za pravdu. Vždy je zajímavé sledovat parkovací manévry obzvláště nadaných jedinců, kteří se nemohou vejít se svojí Fabií do pětimetrového parkovacího místa a deset minut se trefují na 30 centimetrů k obrubníku.

Ale o tom jsme psát nechtěli, na precizní parkování do řady je tu Jackie Chan a na disciplínu J-Turn kaskadér Terry Grant. Ten se v Birminghamském exhibičním centru před zraky tisíců diváků rozjel se svým Renaultem Twingo GT pozpátku a v omezeném prostoru vystřihl excelentní stoosmdesátku, aby po plynulé piruetě pokračoval dál.

Ostatně v přiloženém klipu se můžete přesvědčit sami a my jenom dodáváme, že úhlopříčka půdorysu Twinga měří 370 cm a zmíněný prostor disponoval velikostí 378 cm. Co tím chtěl básník říci? Sympatický Terry Grant tak měl na každé straně k dispozici pouhé 4 cm! A to už je docela pecka.

Není proto divu, že si tímto výkonem Terry vysloužil již šestnáctý zápis v Guinnessově knize rekordů.

Video:

Umíte něco podobného?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 62