Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Mugen Type-RR / foto: Shutterstock

Mugen Type-RR: Civic jak ho neznáte

Na první pohled vypadá jak zamaskovaný, ovšem oko znalce vidí své. Poctivý karbon věští výjimečný kousek dvorního úpravce Hondy a srdce zaplesá i při pohledu pod kapotu. Mugen jede!

Společnost Mugen je dvorním ladičem japonských aut Honda a kde více by se mohly tuningem posedlé mozky vyřádit, než právě na Civicu. Type-R je sice fajnový počin, ale v současné době už to prostě není ono. Proto přišel Mugen s Hondou Civic s označením Type-RR Concept. A hukot může začít.

Ať už vypadá karosářský bodykit plný doplňků z karbonu jakkoliv, karbon je vyvoněnost nejvyššího kalibru a tuningem žijící jedinci to jistě ocení. Pohled pod kapotu odhalí upravený atmosférický čtyřválec i-VTEC převrtaný na 2,2 litru, jenž motoráři naladili na báječných 260 koní a 235 N.m. Spolu s nízkou váhou se o slast za volantem pramenící z precizního sníženého podvozku zasadí i sportovně vyladěné řízení a ostré brzdy, jejichž zlaté brzdiče jsou vystaveny na odiv za sportovními sedmipaprskovými eloxovanými koly.

Exteriéru byl přizpůsoben i interiér plný obložení z uhlíkových vláken a vybavený sportovními sedadly s tepzvyšujícími nápisy Mugen RR. Škoda jen, že sériový model se na trh s tou úplně největší pravděpodobností zřejmě nedostane. To však nemusí vadit širokému zástupu tunerů zamilovaných až po uši do „tajp-árů“ všech možných specifikací. Pro ně je Mugen Civic Type-RR inspirací k nezaplacení.

Co na to říkáte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 107