Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Jak se (ne)chovat na firemním vánočním večírku

Před vánočními svátky pořádá mnoho firem pro své zaměstnance vánoční večírky. Jedná se o dobrou příležitost, jak lépe poznat své kolegy i nadřízené.

Bezdomovcem na zkoušku

Přejídá se vám konzumní způsob zábavy a chcete zažít opravdu něco netradičního? Poznejte na vlastní oči, jak se žije lidem bez domova, jak se stravují, kde spí a jaké překážky musejí denně překonávat.

Black Friday po česku = BLAF ???

Nákupní horečka, kterou po americkém vzoru využívají i čeští obchodníci. Zdali jde opravdu o výrazné slevy, nebo jen o nalákání kupujících a nekalý obchod, posuďte sami.

Co nás dnes čeká, svatý Ondřeji?

Významným předvánočním svátkem v minulosti byl den svatého Ondřeje, tedy 30. listopad. Tento de, a zejména svatoondřejská noc, se pojí s lidovými tradicemi.

Katalánská krize děsí sběratele umění

Katalánská krize, která je výsledkem snahy tamní vlády o nezávislost území na Španělsku, vystrašila nejen představitele některých bank – CaixaBank či Sabadell –, ale také sběratele umění.

Dnes je svátek Svaté Kateřiny. Jaké tradice se pojí s tímto dnem?

Na den 25. listopadu spadá svátek svaté Kateřiny Alexandrijské. Ten kdysi patřil k posledním bujarým dnům před adventem. Se dnem svaté Kateřiny se také pojí celá řada lidových tradic.

Jak ve skutečnosti zemřel Pablo Neruda?

Mezinárodní vědecký tým má za úkol přezkoumat záhadné úmrtí nositele Nobelovy ceny za literaturu Pabla Nerudy. Experti prozatím vyvrátili domněnku, že za smrt slavného chilského básníka mohla rakovina.

Co nevíte o příboru

Jsou věci, které používáme každý den či s nimi běžně přicházíme do styku, ale málo o nich víme. Mezi tyto věci patří také lžíce, vidlička a nůž, tedy příbor. Tyto tři předměty se spolu jako jeden celek objevily v 17 století.

Danielle Darrieuxová, dáma francouzské kinematografie

Ve věku 100 let zemřela slavná francouzská herečka. Přesto jste ji mohli vidět ve více filmech, než byl její konečný věk.

České stavebnice, které slaví návrat

Ve školkách boduje SEVA, se stavebnicí MERKUR si děti hrají již skoro 100 let.

Starší články Starší články