Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Nejlepší knihy roku 2017

Knihy jsou jedním z nejčastějších vánočních dárků. Pokud jste však pod stromečkem nenašli dostatek čtiva a do knihkupectví vyrážíte až nyní, máme pro vás zajímavé knižní tipy.

Nejpodivnější sochy světa

Miliony turistů ročně míří do Prahy, kde navštěvují památky, ochutnávají českou kuchyni a pořizují stovky a tisíce fotografií. Alespoň na jedné z nich je přitom některá z nespočetných pražských soch.

Manželství ve středověku, jaké tehdy bylo?

Rodina je základ, nebo tak to alespoň vnímáme dnes. Ve středověku tomu tak ale zdaleka nebylo.

Jak se moří revizoři

Že už jste dlouhou dobu na televizních obrazovkách neviděli pořádnou filmovou „oddychovku“ z české produkce? Unavují vás už hloupé americké filmy? Dana Morávková a Petr Batěk v hlavních rolích.

Nejkrásnější filmová auta všech dob

Který muž alespoň jednou nezatoužil usednout za volant vozu Aston Martin DB5, v němž se proháněl James Bond, nebo řídit klasický Mustang z šedesátých let, podobný tomu z filmu Bullittův případ?

Hollywoodské hvězdy - když jsou přáteli na obrazovce i v reálném životě

Natáčení filmu či seriálu často bývá pro herce jen další z řady pracovních příležitostí, políčkem v životopise a finančním příjmem. Ovšem někdy jsou mezi nimi sympatie takové, že profesionální vztah přeroste v přátelství.

Komiksům propadají i ženy, mezi čtenáři je jich více než polovina

Před dvěma lety se na Mezinárodním festivalu komiksů v Angoulême zvedla vlna nevole poté, co mezi třiceti autory nominovanými na cenu Grand Prix nebylo ani jedno ženské jméno.

Baret, symbol Francie, přichází opět do módy?

Pro mnohé je baret jedním z typických znaků Francie, podobně jako třeba bageta nebo Eiffelova věž.

Knihy, které navodí vánoční atmosféru

Pokud patříte k vášnivým čtenářům a také vás již omrzely dokola vysílané pohádky a filmy, máme pro vás seznam knih, které spolehlivě navodí vánoční atmosféru.

Jak se (ne)chovat na firemním vánočním večírku

Před vánočními svátky pořádá mnoho firem pro své zaměstnance vánoční večírky. Jedná se o dobrou příležitost, jak lépe poznat své kolegy i nadřízené.

Starší články Starší články