Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Pozvánka do divadla: Setkání středoevropských divadel Palm Off Fest

Pražské Divadlo pod Palmovkou organizuje již druhý ročník setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest. Představí se na něm soubory ze Slovenska, Polska i Maďarska. Letošním společným tématem je demokracie v postkomunistických zemích.

Nepovedené filmové adaptace úspěšných divadelních her

S rozvojem kinematografie se mnohé úspěšné divadelní hry dočkaly svých filmových a televizních adaptací. Občas se ale stane, že ačkoli je drama u diváků úspěšné, na plátně či obrazovce působí mdle a banálně.

Tradice spojené se svátkem svatého Václava

Se svátkem svatého Václava bylo v minulosti spojeno několik tradic. Znáte některé z nich? Pokud ne, můžete se na zítřek připravit a alespoň částečně si prožít dny, jaké žili naši předkové.

Pouliční umění v Paříži

Pařížská pouliční umělkyně zdobí ulice metropole, loni tvořila sochy z matrací, nyní stlouká miniaturní domky

Čína zakazuje jihokorejské televizní seriály, Soul přichází o hlavního investora v oblasti kultury

Po dobu jednoho roku se žádný Číňan nepodívá na seriál z jihokorejské produkce. Důvodem jsou, jak už často bývá, politické důvody.

Znáte slovanské bohy? Máme stejně zajímavou mytologii, jako třeba Řekové.

Není tak trochu škoda a možná i ostuda, že většina z nás je znalá božstev jiných národů, ale o původu našich slovanských máme pramalé znalosti?

Když si hvězdy nesednou aneb spory v zákulisí filmů a televizních seriálů

Spory na pracovišti se nevyhnou ani filmových a televizním hvězdám. Nejednou tyto rozepře v zákulisí ovlivnily celé natáčení a vedly např. až k odchodu jednoho z herců.

Divadelní sezona začíná: Tipy na zářijové premiéry

Divadelní prázdniny končí a nová sezona s sebou přináší řadu zajímavých premiér, ať už jde o adaptaci knihy Romaina Rollanda Petr a Lucie, nebo o muzikál IAGO se Shakespearovým slavným antihrdinou.

Proč jsou Moravané jiní než Čechové? Může za to víno!

To, že v Čechách se pije pivo a na Moravě víno, je známo snad každému. Možná jste si ale všimli, že i Moravané jsou trochu jiní, než lidé v Čechách. Následující článek se snaží shrnout důvody a fakta, proč tomu tak je.

Proč přináší čtyřlístek nebo podkova štěstí?

Štěstí by chtěl mít každý. Ovšem tak tomu bohužel vždy není. Možná proto člověk mnohdy spoléhá na nejrůznější talismany a předměty, které mu mají štěstí přinést.

Starší články Starší články