Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Pouliční umění v Paříži

Pařížská pouliční umělkyně zdobí ulice metropole, loni tvořila sochy z matrací, nyní stlouká miniaturní domky

Čína zakazuje jihokorejské televizní seriály, Soul přichází o hlavního investora v oblasti kultury

Po dobu jednoho roku se žádný Číňan nepodívá na seriál z jihokorejské produkce. Důvodem jsou, jak už často bývá, politické důvody.

Znáte slovanské bohy? Máme stejně zajímavou mytologii, jako třeba Řekové.

Není tak trochu škoda a možná i ostuda, že většina z nás je znalá božstev jiných národů, ale o původu našich slovanských máme pramalé znalosti?

Když si hvězdy nesednou aneb spory v zákulisí filmů a televizních seriálů

Spory na pracovišti se nevyhnou ani filmových a televizním hvězdám. Nejednou tyto rozepře v zákulisí ovlivnily celé natáčení a vedly např. až k odchodu jednoho z herců.

Divadelní sezona začíná: Tipy na zářijové premiéry

Divadelní prázdniny končí a nová sezona s sebou přináší řadu zajímavých premiér, ať už jde o adaptaci knihy Romaina Rollanda Petr a Lucie, nebo o muzikál IAGO se Shakespearovým slavným antihrdinou.

Proč jsou Moravané jiní než Čechové? Může za to víno!

To, že v Čechách se pije pivo a na Moravě víno, je známo snad každému. Možná jste si ale všimli, že i Moravané jsou trochu jiní, než lidé v Čechách. Následující článek se snaží shrnout důvody a fakta, proč tomu tak je.

Proč přináší čtyřlístek nebo podkova štěstí?

Štěstí by chtěl mít každý. Ovšem tak tomu bohužel vždy není. Možná proto člověk mnohdy spoléhá na nejrůznější talismany a předměty, které mu mají štěstí přinést.

Nejvyšší sochy světa

Mnohdy vzdávají čest velkým panovníkům či válečníkům, jindy jsou poctou bohům a mytickým bytostem. Ve dvacátém století pak – ostatně jako veškeré umění – prošly přeměnou a stále více směřovaly k abstrakci.

Matt Groening, tvůrce Simpsonových, se vrací s novým seriálem

Americký kreslíř, scenárista a producent Matt Groening se vrací. Po úspěšných animovaných seriálech Simpsonovi a Futurama přichází s příběhem o středověké princezně se slabostí pro alkohol.

Knihy s nevšedními vypravěči

Pokud jde o vypravěče, následující prozaici patří rozhodně k těm kreativnějším. Jejich příběhy může líčit prakticky kdokoli a cokoli, od zesnulých lidí přes mytické bytosti až po zvířata a neživé předměty.

Starší články Starší články