Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Hvězdné filmy československé nové vlny

Šedesátá léta se z pohledu kinematografie nesla ve znamení inovací a odchýlení od tradičních tvůrčích postupů, a to zejména ve Francii. Ne jinak to bylo i v bývalém Československu.

Hedy Lamarrová, hollywoodská diva a vynálezkyně

Slavná hvězda třicátých a čtyřicátých Hedy Lamarrová je dnes známá zejména pro svou krásu a herecký talent. Ve skutečnosti však byla také zapálenou vynálezkyní, která stála za nenapadnutelným systémem pro navádění torpéd.

Autor Hry o trůny vydá novou knihu, nejedná se však o očekávaný šestý díl série

George R. R. Martin oznámil, že šestý díl knižní série Píseň ledu a ohně nevyjde v roce 2018. Fanoušci tohoto britského autora si ovšem i tak přijdou na své.

Kanadské knihovny odkazují čtenáře na Amazon, ten však v zemi neplatí daně

V kanadské provincii Québec některé ze školních knihoven odkazují čtenáře na web společnosti Amazon. Americký gigant tak získává nové zákazníky a na rozdíl od oslabeného knižního průmyslu v Québecu profituje.

Nejdražší filmové scény

Díky pokročilé technologii lze dnes pomocí animace natočit téměř vše. Někteří konzervativnější režiséři však počítačovým trikům příliš neholdují a raději se spoléhají na klasické způsoby natáčení.

Inspirativní biografie a autobiografie, které nesmí chybět ve vaší knihovně

Fascinující a dechberoucí příběh, který se skutečně stal. Tak lze nejsnáze popsat biografie a autobiografie, jež jsou – zejména v posledních letech – pro čtenáře stále lákavější.

Znamenité irské televizní seriály

Zastíněny Velkou Británií, pořady irské produkce se k nám do střední Evropy dostanou jen zřídka.

Milovníci komiksů se setkají ve francouzském Aix-en-Provence

Patnáctý ročník festivalu komiksů se nese ve znamení změn. Z tradičního literárního salonu se stává více než měsíc trvající událost, během níž se návštěvníkům představí celá řada známých i méně známých umělců.

Zahájení festivalové sezóny se blíží!

Jste připraveni vyrazit na fesťák? A už máte jasno, který si ze široké nabídky vyberete? Sbalte spacák, stan i karimatku a dopřejte si pohodovou atmosféru oblíbených letních akcí.

Hororová monstra, za která by se tvůrci měli stydět

I dnes jsou občas monstra a příšery, které sužují hrdiny, poněkud méně povedené a jejich tvůrci by se při pohledu na svůj výtvor jistě zastyděli. Kterým zabijákům ze současných i minulých hororů se spíše zasmějeme?

Starší články Starší články