Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky ZDRAVÍ:

Jídlem proti depresím – výživová psychiatrie

Odborníci zjistili, že pravidelnou konzumací těchto potravin můžete předejít depresivním stavům, případně zmírníte jejich projevy.

Lenost a její negativní dopady na zdraví člověka

Lenost – to je negativní vlastnost, kterou má celá řada lidí. Možná i vy se rádi jen tak válíte na gauči, nic neděláte. S leností byste se však měli rozloučit. Může se totiž negativně podepsat na vašem zdravotním stavu.

Oči stárnou s námi. Co pro ně udělat ve 30, 40, 50, 60 letech?

Zrak je náš nejdůležitější smysl. Mnohdy si to plně uvědomíme až tehdy, když nám přestává sloužit. To už může být pozdě. Starat se o oči bychom měli už od dětství, v dospělosti ještě pečlivěji. A co říkají odborníci?

Nepodceňujte příjem hořčíku

Trápí vás migrény, křeče svalů nebo únava? Možná vám chybí hořčík. Jeho příjem se nevyplatí podceňovat!

Jak jste na tom s váhou? Spočítejte si to v BMI kalkulačce

V současné době si začínají lidé uvědomovat, že správná životospráva se pozitivně podepisuje na zdravotním stavu. Pokud vám však váha ukazuje příliš vysoké číslo, měli byste přemýšlet nad změnou životního stylu.

Lymská borelióza – lze se vůbec proti ní bránit?

Zákeřná nemoc se projevuje různými způsoby a při jejím neléčení může dojít až k nezvratnému poškození mozku, kloubů, nervů a imunitního systému. Věděli jste však, že obávané onemocnění nemusí způsobit pouze klíště?

Dobré důvody, proč si dát studenou sprchu

Studená sprcha v horkých letních dnech osvěží. Kromě toho má ještě celou řadu pozitivních účinků na zdraví člověka.

Dodržujete pitný režim? Pokud ne, riskujete.

Zejména v tropických letních dnech je nutné dodržovat pitný režim. Pokud nebudete dbát na přísun tekutin, mohou se u vás objevit následující problémy.

Zázrak zvaný jablečný ocet

O jablečném octu se kvůli jeho blahodárným účinkům mnohdy hovoří jako o elixíru zdraví a jako o zázraku. Jaké účinky má jablečný ocet na lidské zdraví? A má také nějaká negativa?

Cesta k mladistvé pleti - potraviny bohaté na kolagen

Pro zdravý vzhled a pružnost pleti potřebujeme kolagen. Nemusíme hned docházet k dermatologovi nebo utrácet za drahé krémy, stačí do jídelníčku zařadit potraviny bohaté na kolagen. Které to jsou?

Starší články Starší články