Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky TECHNIKA:

Jaké bývají problémy s DPF?

Jestliže vlastníte dieselový automobil, jehož rok výroby je 2004 a vyšší, potom jeho nedílnou součástí je filtr pevných částic.

Tento rok spadly už 4 velké dopravní letouny. Bojíte se létat?

Letecké katastrofy jsou vždy obrovskou tragédií. Stávají se v civilní i vojenské sféře, s malými i velkými letadly, nebo vrtulníky. Ovšem nejhorší je situace, když se zřítí velké civilní dopravní letadlo a zahynou desítky lidí.

Robotizace v průmyslu postupuje mílovými kroky

„Ale já nevím, jak mám ty umělé dělníky nazvat. Řekl bych jim laboři, ale připadá mně to nějak papírové.“ „Tak jim říkej roboti.“

Valentino Rossi - italský nestárnoucí fenomén

Bude mu brzy 40. Je stále jeden z nejlepších. A je to Ital, který má rád Českou republiku! Jak se zapsal brněnský okruh do kariéry jednoho z nejúspěšnějších motocyklových závodníků?

Co byste měli vědět dříve, než zainvestujete do svého prvního kola

Rozhodli jste se toto léto strávit na cyklovýletech? Co byste měli vědět před koupí kola a na co byste si měli dát pozor?

Aby bazén přinášel radost, ne starost

Toužíte po vlastním bazénu? Nejste sami. Ponořit se do osvěžující vody je obzvláště v parných letních dnech snem snad každého. Tato touha se snadno může stát realitou.

Proč je u nás tak dobré pivo aneb o největším z našich sládků

Co se důležitého událo na sklonku 18. století v našich zemích z hlediska výroby piva? František Poupě – průkopník vědeckého pivovarství a zakladatel první pivovarské školy na světě se v tuto dobu ujímal vedoucí úlohy v oboru.

Čím a jak létají nejmocnější vládci světa?

Možná jste už přemýšleli, jaká letadla používají prezidenti a premiéři nejmocnějších zemí světa. Budete překvapeni, ale nejsou to letadla podobná malým soukromým tryskáčům, nýbrž ty největší stroje, které se kdy vyráběly.

Nezdráhejte se investicí do výroby

Dobrou zprávou je, že se v poslední době velmi daří průmyslu, což mimo jiné umožňuje zlepšování výrobních procesů. Firmy při výrobě mohou používat ty nejmodernější prostředky.

Minitel, francouzský konkurent internetu

Zatímco v devadesátých letech většina Evropanů objevovala internet, ve Francii k němu byli spíše skeptičtí. Ne snad proto, že tamní obyvatelé by byli zpátečničtí, ale kvůli minitelu, telekomunikačnímu systému z 80. let.

Starší články Starší články