Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky SPOLEČNOST:

Skauting - přes překážky ke hvězdám

Český skauting byl třikrát zrušen, přesto má dnes asi 60 tisíc členů a je tak největším hnutím pro děti a mládež v České republice. Cílem je všestranný rozvoj jedince. Kde se vzal?

V době příchodu Cyrila a Metoděje si všichni Slované rozuměli

Před 1155 lety slavní věrozvěsti Cyril a Metoděj přinesli v 9. století na naše území nový jazyk - staroslověnštinu. Jde o nejstarší spisovný jazyk, který vznikl z tehdejšího soluňského nářečí. Jaký je jeho odkaz pro dnešek?

Chlapi a strach. O čem se stydí mluvit?

Od mužů se přirozeně očekává, že se jen tak něčeho nezaleknou a dokáží si poradit i v náročnější životní situaci. Od malička jsou vychováni k tomu, aby nedávali strach příliš najevo a aby ho dokázali potlačit a překonat.

Moravskou vlajku letos vyvěsí rekordní počet obcí

Iniciativa „Za vyvěšování moravské vlajky“ na obecních úřadech si klade za cíl připomínat Moravu, její kulturu, bohatou historii a tradice. Města a obce jsou vyzývány, aby ve státní svátek 5. července vyvěsily moravskou vlajku.

I v digitální době lidé čtou časopisy. Nezapomeňte na to při zařizování obchodu

Pokud bydlíte v malé vesničce, kde prozatím není otevřena žádná prodejna s potravinami, chytněte se perfektní obchodní příležitosti.

Ideální řešení pro malé i velké nabízí mKonto

Osobní účet je dnes samozřejmostí. Jedná se o jeden ze základních druhů bankovních účtů. Bez účtu se prakticky již v dnešní moderní době nelze obejít.

Před 170 lety začala naše cesta k nezávislosti

2. června 1848 byl zahájen první Slovanský sjezd, kterému předsedal František Palacký, jeden z českých buditelů a na organizaci se podílel Karel Havlíček Borovský. Cesta k nezávislosti na Rakousku byla zahájena.

Pronájem bytů v Praze je stále dražší. Čím to je a kdy se růst cen zastaví?

Trend rostoucích cen za pronájem bytu v Praze je jasně patrný napříč téměř všemi lokalitami. Čím je to způsobeno a jak by to mohlo vypadat v blízké budoucnosti? Bude se zlevňovat nebo spíše naopak?

Hokejový bonus od Fortuny - každému minimálně 900 Kč zadarmo

Sázková kancelář Fortuna před začátkem Mistrovství světa v hokeji přišla s atraktivní nabídkou pro nové zákazníky.

Nevyjasněná setkání s UFO ve střední Evropě

Zajímáte se o vesmírné civilizace, které možná navštěvují naši planetu? Nejvíce zdokumentovaných setkání s UFO pochází ze Spojených států amerických, avšak i střední Evropa má své nevyjasněné příběhy s nimi spojené.

Starší články Starší články