Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
JLA / foto: Freewebs.com

Batman a Superman konečně spolu…

Že by vrchol superhrdinského filmu? Nebo naopak jeho nejtemnější dno?

Už se to čeká dost dlouho. Dokonce se proslýchalo, že by do nového Supermana mohl na kus řeči zaskočit Temný rytíř... ale nakonec z toho zase nic nebylo. Spíš se postavy osamostatňují, než aby se spojovaly - čehož může být důkazem chystaný Wolverine a Magneto, kdy se dva mutanti z X-Menů vydávají na sólovou dráhu.

Superhrdinové nejsou družní
V podstatě jediný, kdo to dal za poslední dobu dohromady, jsou Freddy a Jason... a Vetřelec a Predátor. Hororové figury pořádají hotové abiturientské srazy a superhrdinové pořád nic. Až dosud.

Chystá se totiž adaptace nejslavnějšího komiksového týmu světa: JLA čili Justice League of America. V téhle skupině se vystřídalo mnoho postav, ale základem je svatá komiksová trojice: Superman, Batman a Wonder Woman.

Kromě toho v týmu účinkuje taky rychlonohý Flash, přestárlý Robin Hood jménem Green Arrow, Green Lantern, vybavený prstenem, který zhmotňuje jeho myšlenky, podmořský Aquaman a pár dalších postav.

I když v komiksu JLA funguje už hodně dlouho, tak na výslunní se tahle skupina vrátila teprve nedávno, díky Grantu Morrisonovi, který je obdařil zajímavějšími charaktery a  předhodil jim pořádně monumentální protivníky. Uvidí se, jestli tohle dokážou i filmoví tvůrci.

Moc se toho neví...
Zatím se ví jen to, že film by měl režírovat George Miller, který začal jako tvůrce Mad Maxe a skončil u veselých tučňáků a prasátek (Babe 2: Prasátko ve městě, Happy Feet). A ví se také to,  že by měl být celý dělaný počítačem. Včetně hrdinů. Měl by to být další pokus o realistickou animaci skutečných lidí, se kterou už nějaký čas bojuje Robert Zemeckis (Polární Expres a brzo Beowulf).

Osobně to nepovažujeme za nejšťastnější.  Postavy v těchhle snímcích obvykle připomínají mimozemské uchvatitele, kteří se nepříliš úspěšně převlékli za příslušníky lidské rasy. To v lepších případech. V horších připomínají statisty z Noci živých mrtvých.

Čím blíž je animace realitě, tím víc totiž vnímáte každou odchylku od normálu. Klasicky je to vidět na obou filmech Final Fantasy. První byl realistický, a každá nedokonalost v mimice či pohybech pořádně zaskřípala a vyrušila z děje. Zatímco v druhém snímku byly postavy zjednodušené a víc „komiksové“ - a film fungoval naprosto dokonale.

Tak se uvidí, jestli se JLA povede tohle prokletí zlomit... nebo jestli si to producenti na poslední chvíli rozmyslí, a přece jen obsadí Balea, Rutha a další osvědčené herce. I když tak masivní trikovou smršť, jakou JLA nabízí, půjde asi s počítačovými herci zvládnout lépe.

Co si myslíte o komiksových filmech?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 21