Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Chris Rea / foto:

Chris Rea předvede chraplák v Praze

Po krátké přestávce se na koncertní pódia vrací Chris Rea se svým doprovodným kvintetem Fabulous Hofner Blue Notes. Spolu se prezentují mixem bluesově orientovaných instrumentálních skladeb, úplných novinek a samozřejmě tutovek.

Z vážných zdravotních důvodů si musel tento skromný a zdrženlivý performer osvojit zcela nový a rozdílný životní styl, tedy zcela odlišný od toho, který přináší koncertování. Samozřejmě, že Rea nechtěl přijít o pocit, že „žije“. Ten mu přinesl projekt The Fabulous Hofner Blue Notes.

„Miluji jet turné, je to ten nejlepší zážitek na světě. Jen kdybych si mohl vyměnit tělo s někým mladším,“ říká Rea ve svém prohlášení. „Zdraví se mi může kdykoli zhoršit, proto jsem musel najít odlišný styl práce.“

K hudbě až pozdě

magazin.cz
Díky své virtuózní hře na kytaru a sametově chraplavému hlasu, který se stal jeho značkou, získal postavení světové superhvězdy. K hudbě se přitom dostal až v relativně pozdním věku, kdy jiní už mají za sebou řadu projektů.  

Chris Rea se narodil v březnu roku 1951 v Middlesborough, neutěšeném průmyslovém městě na severozápadě Anglie, v rodině Irky a italského zmrzlináře.

První zkušenosti získal v kapele Magdalene (rok 1973), kterou v téže době opustil Dave Coverdale, aby se připojil k Deep Purple.

Od této doby stihl Chris Rea vydat kolem dvou desítek alb. První autorské album mu vyšlo v roce 1980 pod názvem „Tennis“.

Aktuálně je pro všechny fanoušky Chrise Rey nachystaný luxusní výběr s názvem „Blue Guitars – Earbook“.

Chris Rea, 18.2. 208, Sportovní hala na Výstavišti, Praha 7
Vstupenky: Platinum (sezení na ploše) 1590 Kč, Gold 1390 Kč, Sezení I 990 Kč/ Sezení II 690,-Kč

Půjdete na Chrise Rea?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 4