link
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Komiks Mrtvý nebo živý / foto: CREW

Mrtvý nebo živý. To vám rodiče nedovolí!

Tady nenajdete kladného hrdinu - zabíjet je správné a cool!

Představte si, že máte nudné zaměstnání s nesnesitelnou šéfovou, kámoše, který vám obdělává holku a před sebou perspektivu, že se to až do důchodu nezmění (vím, že jste všichni mladí, krásní, úspěšní a bohatí, ale zkuste si to představit).

A pak za vámi jednou přijde holka kus-superkus a sdělí vám, že právě odpráskli vašeho fotříka a vy se tak stáváte se dědicem obrovského majetku a ještě větších možností dělat, co se vám zlíbí, včetně znásilňování, mučení, vražd a masakrů.

magazin.cz
Nebo si představte, že všechny superpadouchy světa přestalo bavit dostávat od superhrdinů neustále na budku, spojili se a všechny ty kladný týpky v trenčkotech vymlátili. Nezvratně a definitivně.

Pak si rozdělili svět a nyní z pozice vládců řeší pouze to, jestli mají zůstávat zlem někde tam venku a jenom tahat za nitky, nebo jestli mají dávat lidstvu svou moc a sílu veřejně znát, aby si zmíněné lidstvo nadělalo do kalhot, sotva zaslechne jejich jména.

Superpadoušský svět
A teď si představte – ne, nepředstavujte si nic, protože všechno výše napsané si můžete přečíst v komiksu Mrtvý nebo živý.

V komiksu, který nemá kladné hrdiny, jenom záporné a ještě zápornější. V komiksu, který ukazuje, jak zábavné je být padouchem a že klaďasové si to vždycky odskáčou. V komiksu, který by vám rodiče rozhodně nedovolili a prarodiče by jej rovnou spálili, preventivně i s vámi.

Stejně vybroušená jako scénář je i kresba. Temný svět by nebyl temný bez stínů, a tady jich je poctivá dávka, a komiks by nebyl komiksem bez jasných barev, a ty tu najdete v každém rozsvíceném okně, u každého výstřelu a výbuchu. Že JG Jones a Paul Monts opravdu neumějí vůbec nic udělat špatně dokládá i obrázek tuctové buchty – přítelkyně hlavního hrdiny. Minimálně po fyzické stránce není vůbec tuctová...

Mrtvý nebo živý je prostě KUS (skoro 200 stránek) komiksu pro dospělé, kvalitně vyvedený na kvalitním papíře, který je pyšný na to, že zlo je mnohem zábavnější než dobro. Máte-li dost ochránců spravedlnosti, nemůže vás ochránce nespravedlnosti Wesley Gibson zklamat.

Mrtvý nebo živý, scénář Mark Millar, kresba JG Jones, překlad Štěpán Kopřiva, vydala CREW s.r.o., Praha 2007. 192 str. 549 Kč

Přečetli byste si tento komiks?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 26