Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Michael Jackson / foto: michaeljackson.com

Jacksonův Thriller znovu na trhu

Bájný Thriller Michaela Jacksona se v únoru objeví na trhu ve věru luxusní reedici, nad níž zřejmě všichni sběratelé a věrní Jackovi fanoušci zajásají blahem.

Krom původní náplně se nová edice Thrilleru bude pyšnit hned šesti bonusy s dosud nevydaným, respektive zcela novým materiálem.

Remixy příliš nadšení neslibují
Kromě skladby For All Time, která pochází z dob nahrávání alba, půjde o zcela nové remixy skladeb z Thrilleru, na kterých se podíleli současní hip-hop a R&B umělci. Tři skladby má na svědomí will. i. am z Black Eyed Peas, dále Fergie, Akon a Kanye West.

Ukázky z remixové verze alba se mimochodem před časem objevily na netu a v porovnání s nadčasovým a stylotvorným originálem neobstojí snad ani jediná. Jsou příliš tendenční, poplatné době a strnulé. Chybí jim drive a samozřejmost původních skladeb.

Potěší alespoň nové album?
Příliš nadějí nevzbuzuje ani poslech demoverzí chystaného Jacksonova comebackového alba, které by mělo vyjít rovněž příští rok. Pracuje na něm s již zmíněným will. i. amem, který neskrývá nadšení – aby také ne.

Čekat máme prý perfektní popové písně, ale internetové leaky, které se objevily už minulý rok, hovoří spíše v Jacksonův neprospěch. Uvzdychané, utrápené baladičky bez špetky čehokoliv nového.

Nedostižná meta
Mnohem zábavnější bude roztočit opět po letech slavný Thriller. Poprvé tato deska vyšla v roce 1982 a šlo o skutečný majstrštyk. Produkčně (geniální Qunicy Jones), muzikantsky, pěvecky naprosto bez zaváhání.

Krom titulního songu s hororovým klipem obsahuje takové hity jako Beat It, Billy Jean, The Girl Is Mine, Wanna Be Startin’ Somethin’ a tak by se dalo pokračovat dále. Prodalo se jí 40 miliónů kusů a prodává se s úspěchem dodnes.

Michael Jackson se její metě už nikdy nedokázal přiblížit, následující album Bad sice ještě zaznamenalo ohromný úspěch, stejně tak další Dangerous, ale z hudebního hlediska už šlo víceméně o rozmělňování Thrilleru. Jen s větší pompou okolo...

Koupili byste si Jacksonův Thriller ze sběratelských důvodů?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 43