Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Kdy je dobré začít hrát na kytaru? Přece teď!

Být jako slavný zpěvák

Nejpovedenější filmové "štěky", neboli mini-role

Anglické slovo cameo, označující malé filmové role, bychom mohli nahradit českým výrazem „štěk“.

Nejslavnější románoví antihrdinové

V antice byla správným hrdinům přisuzována celá řada vlastností, např. odvaha, moudrost, síla, věhlas či bojovnost. Dnes se však v literatuře stále častěji setkáváme s protagonisty, které bychom jen stěží označili za hrdiny.

Hvězdy, po nichž jsou pojmenovány dokonce i živočišné druhy

Hollywoodským umělcům se může dostat celá řada poct, např. získání Oscara či umístění hvězdy na chodník slávy. Trochu jiného vyznamenání se však dočkaly celebrity z našeho článku.

To nejlepší pro sledování TV aneb něco pro televizní maniaky

Sledování TV

Nejkratší hollywoodská manželství

Ve svatební den lidé obvykle věří, že našli partnera na celý život a že je – jak zazní ve slibu – rozdělí pouze smrt. Ne vždy jsou si ovšem manželé souzeni, a některé svazky tak nemají dlouhého trvání.

Velký návrat špionážních románů

Po pádu berlínské zdi v roce 1989 a po konci studené války prošel špionážní román krizí. S koncem mocenských soubojů mezi východem a západem hrozil i konec dobrodružných románů s hrdinnými agenty nasazující život ve jménu vlasti.

Jak stáhnout hudbu z Youtube do formátu MP3

Hudba všude sebou

Hollywoodští donchuáni

Herectví bývá považováno za velmi atraktivní profesi. Když je navíc takový umělec charismatický a pohledný, ženy mu obvykle nedokážou odolat. Kteří z hollywoodských herců mají pověst největších svůdníků? Kteří se už usadili?

Ikonické filmové plakáty

Ani v době internetu, kdy si každý může pustit upoutávku k filmu, režiséři a producenti nezapomínají na důležitost klasického papírového plakátu. Ten je totiž důmyslným způsobem, jak do kinosálů přilákat zvídavé diváky.

Novější články Starší články Starší články