Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Nad Prahou zazněla Ruština

Rusky mluvící svět zažil uplynulý víkend v Praze malý svátek. Poprvé zde totiž zpíval Oleg Gazmanov, v zemích na východ od nás velmi známý. Koncert měl název „50 let na scéně“, což vypovídá samo o sobě o jeho dlouhé kariéře.

Poklady belgické kuchyně

Když se řekne belgická kuchyně, většině se vybaví hranolky zalité majonézou, případně pivo a pralinky. Ve skutečnosti je však tato kuchyně velmi rozmanitá a většina měst či provincií má své vlastní speciality.

Jak Poláci k orlici přišli a proč je vidět jen na některých vlajkách?

O Lechovi – méně známém bratrovi praotce Čecha. Ohlédnutí do doby, kdy všichni Slované mluvili jedním jazykem a obývali jednu zemi.

Populární osobnosti, které jsou i talentovanými spisovateli

Známe je sice jako herce, režiséry či zpěváky, oni však mají i nemalý literární talent. Řada známých osobností ze světa popkultury má na svém kontě nejednu knihu a někteří s nimi mají překvapivě velký úspěch.

Ideální čtení na podzim

Dny se zkracují, teplota klesá a stále častěji prší. Podzim zpravidla nepatří mezi oblíbená roční období. To ovšem neplatí pro vášnivé čtenáře, neboť dlouhé chladné večery ke čtení přímo vybízejí. Zde máme několik tipů.

Kde se vzal, tu se vzal...brněnský hantec?

Říkají vám něco pojmy jako zoncna, glocna nebo hózny? Nebo třeba cajzlovské bazmek? Potom máte alespoň základní pojetí o slangu moravské metropole.

Největší literární podvody

Každý autor touží napsat bestseller. Někteří jsou však schopni udělat pro slávu cokoliv, a tak se uchýlí k podvodům. Tak vznikly Hitlerovy deníky nebo autorizovaná biografie Howarda Hughese. Za tu šel autor dokonce za mříže.

Tom Hanks exceluje také jako spisovatel!

Jeden z nejtalentovanějších herců dokazuje svojí novou knihou, že je také nadaným spisovatelem. Čím vyniká jeho kniha sedmnácti povídek s názvem Neobvyklý typ?

Nejlepší cestovatelské filmy, kterými můžete zakončit léto

Čas cestování a objevování nových kultur se pomalu blíží ke konci. Letní náladu si však můžete udržet díky celé plejádě tzv. road movies, v nichž hrdinové vyrážejí na cesty a kromě cizích krajů poznávají i sami sebe.

Nejlepší filmy Romana Polanského

Svět divadla a filmu pro něj byl zpočátku úkrytem před strastmi života i způsobem, jak vybít negativní energii. Dnes jen málokterý režisér vyvolává tolik vášní jako právě Roman Polanski, jenž 18. srpna oslaví své 85. narozeniny.

Novější články Starší články Starší články