Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Nejdražší knihy světa

Mnozí z nás jsou přesvědčeni, že v knihách je ukryto bohatství. Mnohdy jsou však samotná díla natolik vzácná, že jejich cena dosahuje astronomických výšin, a sběratelé jsou za ně tak ochotni platit i miliony eur.

Tož to já nechcu - aneb typické moravské hlášky

Jistě jste už někdy slyšeli, jak mluví bodrý Moravan. Jak se ale liší moravské hlášky v závislosti na regionu?

Klus na svém podzimním turné vyzývá ke vzájemnému dialogu a představuje nové žánrově rozmanité album.

SPOLU - takový je název dlouho očekávaného alba i koncertní šňůry, kterou zpěvák zahájil v brněnském Semilassu.

Nad Prahou zazněla Ruština

Rusky mluvící svět zažil uplynulý víkend v Praze malý svátek. Poprvé zde totiž zpíval Oleg Gazmanov, v zemích na východ od nás velmi známý. Koncert měl název „50 let na scéně“, což vypovídá samo o sobě o jeho dlouhé kariéře.

Poklady belgické kuchyně

Když se řekne belgická kuchyně, většině se vybaví hranolky zalité majonézou, případně pivo a pralinky. Ve skutečnosti je však tato kuchyně velmi rozmanitá a většina měst či provincií má své vlastní speciality.

Jak Poláci k orlici přišli a proč je vidět jen na některých vlajkách?

O Lechovi – méně známém bratrovi praotce Čecha. Ohlédnutí do doby, kdy všichni Slované mluvili jedním jazykem a obývali jednu zemi.

Populární osobnosti, které jsou i talentovanými spisovateli

Známe je sice jako herce, režiséry či zpěváky, oni však mají i nemalý literární talent. Řada známých osobností ze světa popkultury má na svém kontě nejednu knihu a někteří s nimi mají překvapivě velký úspěch.

Ideální čtení na podzim

Dny se zkracují, teplota klesá a stále častěji prší. Podzim zpravidla nepatří mezi oblíbená roční období. To ovšem neplatí pro vášnivé čtenáře, neboť dlouhé chladné večery ke čtení přímo vybízejí. Zde máme několik tipů.

Kde se vzal, tu se vzal...brněnský hantec?

Říkají vám něco pojmy jako zoncna, glocna nebo hózny? Nebo třeba cajzlovské bazmek? Potom máte alespoň základní pojetí o slangu moravské metropole.

Největší literární podvody

Každý autor touží napsat bestseller. Někteří jsou však schopni udělat pro slávu cokoliv, a tak se uchýlí k podvodům. Tak vznikly Hitlerovy deníky nebo autorizovaná biografie Howarda Hughese. Za tu šel autor dokonce za mříže.

Novější články Starší články Starší články