Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Největší literární podvody

Každý autor touží napsat bestseller. Někteří jsou však schopni udělat pro slávu cokoliv, a tak se uchýlí k podvodům. Tak vznikly Hitlerovy deníky nebo autorizovaná biografie Howarda Hughese. Za tu šel autor dokonce za mříže.

Tom Hanks exceluje také jako spisovatel!

Jeden z nejtalentovanějších herců dokazuje svojí novou knihou, že je také nadaným spisovatelem. Čím vyniká jeho kniha sedmnácti povídek s názvem Neobvyklý typ?

Nejlepší cestovatelské filmy, kterými můžete zakončit léto

Čas cestování a objevování nových kultur se pomalu blíží ke konci. Letní náladu si však můžete udržet díky celé plejádě tzv. road movies, v nichž hrdinové vyrážejí na cesty a kromě cizích krajů poznávají i sami sebe.

Nejlepší filmy Romana Polanského

Svět divadla a filmu pro něj byl zpočátku úkrytem před strastmi života i způsobem, jak vybít negativní energii. Dnes jen málokterý režisér vyvolává tolik vášní jako právě Roman Polanski, jenž 18. srpna oslaví své 85. narozeniny.

Proč se Janovi říká Honza, Josefovi Pepa a Alexandrovi Saša

Jedny z nejčastěji používaných mužských jmen mají zvláštní domácí tvary, které však přímo nekopírují spisovnou podobu jejich jména. Kde se tedy vzali všichni ti Honzíci, Pepani nebo Sašové?

Kontroverzní romány 20. a 21. století

I v moderní éře, proslulé avantgardními literárními směry a jistou tvůrčí svobodou, vznikla řada až šokujících děl. Když např. v 50. letech vyšel román Lolita, ukončilo to politickou kariéru nakladatele Nigela Nicolsona.

Odhalte tajemství hradu Veveří a užijte si k tomu muziku

Jak spojit zábavu a poznání v průběhu nadcházejícího víkendu? Navštivte hudební festival Hrady.CZ u brněnského hradu Veveří a využijte možnosti bezplatné prohlídky některého z hradních okruhů.

Sylvia Plathová: Básnířka, kterou si později zahrála slavná Gwyneth Paltrow

Přestože za svého života publikovala Sylvia Plathová jen jednu básnickou sbírku a román, psala neustále. Autorka tzv. zpovědní poezie a manželka Teda Hughese byla komplikovanou osobností zápasící s depresí i přehlížením.

Ava Gardnerová: Z chudé dívky vynikající herečkou

Kdyby v roce 1941 švagr jisté Avy Gardnerové z Wilsonu nebyl fotograf, nikdy by se nezrodila velká herecká hvězda. Jedna z nejkrásnějších žen Hollywoodu však vzdor slávě zůstala venkovskou dívkou, jež brala film zodpovědně.

Filmy, které vás připraví na letní dobrodružství

Pokud před sebou máte letní dovolenou a máte rádi dobrodružství, můžete se inspirovat dechberoucími filmy, které vás doslova naplní adrenalinem a očekáváním, zdali něco podobného nezažijete na vaší cestě.

Novější články Starší články Starší články