Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Proč ne... / foto: shutterstock

Je ženská nevěra horší?

Nevěrný muž má větší šanci, že mu podváděná žena odpustí, muži naopak tak shovívaví nejsou. Zdá se vám nemožné, že naše společnost je plná tolerantních žen a nechápavých mužů?

Podle psychologů a rozvodových právníků je to tak. Pokud je vztahu nevěrný muž, je stále velká šance na to, že partneři problém nějak vyřeší a zůstanou spolu. Naproti tomu nevěra ženy bývá pro vztah nebo manželství začátkem konce. Příčinou nebývá jen nechápavost mužů.

Muži tělem, ženy srdcem?
Říká se, že muži většinou hřeší tělem a ženy srdcem. Není to tak docela pravda. I muž se může do své milenky zamilovat a ženy prožít nezávaznou „rychlovku“.

Něco podobného prožila i Kamila, kterou uhranul její kolega v práci. "Začalo to na pracovním večírku a skončilo to hned po něm. Povídala jsem si s ním a byly to příjemné chvíle. Dost jsme toho vypili a nakonec skončili v posteli. Paráda, ale ráno jsme oba věděli, že to bylo poprvé a naposledy. Políbili jsme se a rozešli. V práci jsme každý jinde, nevyhledáváme se a nestýkáme," řekla Magazínu Kamila.

Problém by však byl, kdyby její muž zjistil, že mu byla nevěrná. Ani skutečnost, že šlo jen o jednu jedinou noc, by pak nehrála žádnou roli. Mužské reakce na odhalenou nevěru jsou zpravidla mnohem dramatičtější, chlapi hledají rychlá a destruktivní řešení. Výjimkou není ani agresivní chování. Podle odborníků by však pomohla více trpělivost a odstup.

Sama Kamila přitom má dvě kamarádky, jejichž muž či přítel od nich odešel za jinou poté, co se zamilovali do jiné, ačkoliv zprvu šlo pouze o nezávazné známosti. "S jednou z nich jsem to přitom dlouho řešila a vždy byla přesvědčená, že se k ní manžel nakonec vrátí. Máme přece krásné dítě a nový dům, byli jsme spokojení a klidní ve vztahu. Nevrátil," vzpomínala Kamila.

Ženský postup
To potvrzuje obecné pravidlo, že podváděná žena se do rozvodu nežene až tak rychle. Spíše vyčkává a dává muži šanci se vrátit do hnízdečka. Částečně je to dáno i pohledem společnosti.

S podváděnou ženou okolí soucítí, podváděný muž má naopak pocit, že na hlavě vláčí parohy a je terčem posměchu. "To si necháš líbit? To jsi chlap?" zní nejčastější otázka přátel i hospodských kamarádů. Jasně, že nakonec nenechá...

Žena se spíše než muž pokouší udržet také rodinu. Nechce, aby se to, co léta budovala, najednou rozpadlo v prach. A v neposlední řadě je tu také ženská rivalita. Podváděná žena si říká, že svého muže sokyni nepřenechá jen tak zadarmo.

Jak jste na tom s nevěrou vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 196