Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Co udělá sexy nožku? Klínky!

Do módy se opět dostávají boty na klínku. Letos budou společně s balerínkami a střevíci a la šedesátá léta opět hitem.

magazin.cz
Výhodou klínu je, že velmi ulevíte svému tělu. Můžete si tedy obout i hodně vysoké boty a vaše nohy nebudou trpět. Rozložení váhy na plosku nohy je totiž rovnoměrné a navíc v nich nemusíte neustále balancovat tak, jako se to stává, když si vyrazíte na jehlách.

Neplést si klínek s vysokou podešví

Pozor jen, abyste nezaměnily klínek s vysokou podešví, takzvanou briketou.

Pro připomenutí, tento typ bot svého času téměř nesundala z nohou například moderátorka Tereza Pergnerová nebo zpěvačka Dara Rolins.

Dnes jsou sice občas tyto boty k vidění, ale naštěstí jde jen o náhodný úkaz. I když je fakt, že jsem nedávno málem spadla ze židle, když jsem kdesi spatřila chlapíka asi třicetiletého v bílých teniskách na asi deseticentimetrové podešvi… 


Letí barvičky
Klínky mohou být z různých materiálů od korku, plastu, dřeva až třeba po lýko. Efektně také vypadá, pokud je v masitém podpatku otvor, který vypadá hodně dobře a také botu odlehčí.

Boty na klínku byly hitem hlavně v sedmdesátých letech, a tak k nim také móda inspirována touto dobou skvěle sedí. V dnešní době je ale v módě povoleno téměř vše a tak botky obujte klidně k džínům, ale také k elegantnímu kostýmku. A nebojte se barev! Letí hodně výrazné a také všelijak zkombinované, sáhnout můžete i po vzorech.  
Jak se vám líbí boty na klínku?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 285