Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Reuters

Solární podprsenka, která nabije iPod

Tipli byste si, kde vymysleli solární podprsenku, která je schopna vyrobit dostatek elektrické energie k nabití vašeho mobilního telefonu nebo iPodu? Jasně, v Japonsku!

Japonská pobočka německého výrobce spodního prádla Triumph International představila podprsenku doplněnou o solární panel v oblasti břicha. Podprsenka má být příspěvkem společnosti k boji proti globálnímu oteplování a rostoucím cenám ropy. Ekologii zdůrazňuje i tím, že je vyvedená v zelené barvě.

 

Solární podprsenka je sice fajn věc, ale má také řadu poměrně velkých nevýhod. Jednak se nedá vyprat a pak v ní také nesmíte zmoknout. Jinak se podprsenka velmi rychle zničí a je po parádě.

 
Obchodní hit? Asi ne

magazin.cz
Výrobce však nezamýšlí vtrhnout se „Solar Power Bra“ do regálů obchodních domů. „Ženy obvykle nechodí ven jen v podprsence,“ říká mluvčí Triumphu Jošiko Masuda, kouzlo solární energie by se tak podprsenkou schovanou pod šaty rozplynulo. Záměr firmy byl poslat jasný vzkaz, že i spodní prádlo může svým způsobem zachránit planetu. A ukázat jak.

Při samotném představení podprsenek v Tokiu na displeji pod košíčky blikala zpráva „Save the Earth“, tedy Zachraňme planetu. Podle modelek, které novinku předváděly, je podprsenka velmi pohodlná. „Ano, navíc má člověk dobrý pocit, že k něčemu pozitivnímu přispívá,“ uvedla jedna z nich Juko Išida.

 

„Eco-friendly“ výrobky jsou nyní v Japonsku v módě a začínají frčet i ve zbytku světa. Solární podprsenka tak následuje jiné výrobky téže firmy, již dříve Triumph vyrobil podprsenku, kterou je možné použít také jako nákupní tašku, nebo podprsenku, v níž byly ukryty kovové jídelní hůlky. V Japonsku se totiž na výrobu klasických dřevěných jednorázových hůlek spotřebuje neuvěřitelné množství materiálu, zatímco kovové je možné používat vícekrát.

Chtěly byste takovou podprsenku?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 120