Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Pryč s nahým líčením!

Doba spěje kupředu, a jelikož se pravidelně mění trendy v oblasti módy, mění se i trendy v oblasti líčení. Umně nalíčená tvář je pověstnou třešničkou na dortu každého outfitu.

V našich šatnících by měly v současnosti vládnout kousky podporující v nás ženskost. Stejně tak je tomu i na poli dekorativní kosmetiky. Donedávna bylo trendem takzvané nahé líčení, kdy jsme měly i pod nánosem make-upu vypadat jako nenalíčené, teď ale módní diktát hlásá: Vsaďte na ženskost!

Linka dělá oči

magazin.cz
Důležitým prvkem takového líčení je správně zdůraznit oči. K tomu nám pomůžou tekuté oční linky. Pozor ale na jejich aplikaci, která vyžaduje jistý cvik. Linka musí mít ostrou konturu, vyvarujte se rozmazání a obtisku na horním víčku. Linku veďte od vnitřního koutku oka k vnějšímu a směrem ven ji lehce rozšiřte.

Na škodu není ani linku protáhnout lehce za okraj oka a na konci ji trochu vytočit nahoru. Pokud takto zvýrazníte oči, na rty volte už jen bezbarvý lesk či rtěnku v barvě pleti.

Na rty zářivé barvy
Když oči jen mírně zvýrazníte řasenkou a vůbec celkový make-up zvolíte spíše mírnější, můžete se vyřádit při výběru rtěnky. V kurzu jsou opět červené rty a jistě se mnou budete souhlasit, když prohlásím, že snad neexistuje nic, co by vypadalo ženštěji.

Vizážisté nám radí rtěnku nanést pomocí štětečku, obtisknout přebytečné množství do ubrousku, poprášit rty sypkým pudrem a poté opět přetřít vrstvou rtěnky. Takto nalíčené rty vás budou krášlit o hodně déle.

Matná pleť

magazin.cz
Další novinkou v oblasti líčení, která letos kralovala módním přehlídkám, byl matný vzhled pleti. Toho docílíme správným nanesením vrstvy pudru. Pudr si pořiďte sypký a nanášejte jej nejlépe velkým kulatým štětcem.

Nezapomeňte vždy před pudrováním trochu fouknout do štětinek, abyste odstranily přebytečné množství pudru, které by na obličeji mohlo způsobit nepěkné fleky. Pudr nanášejte jakoby do tvaru vánočního stromečku. Začněte uprostřed čela a tahy veďte mírně do stran.

Máte raději nenápadné líčení, nebo odvážný a výrazný make-up?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 158