Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Jak mám schovat velký zadek?!

Podle průzkumů je téměř devadesát procent žen nespokojených se svou postavou. Skoro žádná z nás nevlastní rozměry, které by odpovídaly číslům 90-60-90, jež kdosi označil za ideální.

magazin.cz
Naštěstí ale existují spousty triků s oblečením, které umně zakryjí nedostatky a rafinovaně vyzdvihnou přednosti postavy. Jednou z nejproblematičtějších partií je ta spodní, a proto se teď zaměříme právě na větší zadečky.

Barvy pomohou
Postavám, které mají obvod kolem zadku větší než obvod přes prsa, se podle tvaru, který připomínají, říká typ hruška. Disproporci mezi hořejškem a spodkem bychom se měly snažit vyrovnat.

Poslouží nám k tomu jednoduché triky: pozornost od zadku můžeme odvést buď tím, že upozorníme na vrchní část těla třeba hlubokým výstřihem nebo vsadíme na barvy – spodek oblékneme do tmavých, vršek do světlých, jasných, výrazných a nebo si do třetice pohrajeme se střihy.

Správný střih dělá zázraky

magazin.cz
Vybrat si z nepřeberného množství hadříků ten, který nám pomůže maskovat nejlépe, bývá problémem a tak si na to trochu posvítíme. Nejdůležitější je samozřejmě volba správného střihu kalhot. Určitě sáhněte po těch se středně nízkým pasem a rovně střiženými nohavicemi, které neobepínají těsně nohy a tím pádem i zadek.

Nejlepší volbou je ale bezesporu sukně, ale opět pozor na střih, který by měl být buď rovný a nebo mírně se rozšiřující v délce ke kolenům. Rozhodně se vyhněte volánkům, nabíraným sukní, minisukním a sukním ze strečového materiálu, který bez pardonu zadek obepne.

Sáčka, bundičky, svetříky atd. volíme spíše delší, tak aby končily alespoň v polovině dolní partie. Rozhodně zapomeňte na kousky, které sahají maximálně k pasu, ty by z velkých zadků udělaly nepřehlédnutelné terče.

magazin.cz
Majitelky větších zadnic by se měly vyhnout také topům princess střihu, které opět upozorní na to, co se naopak snaží zakrýt. Šaty volte volnějších střihů, v horní části zdobené aplikacemi, řasením, zajímavě řešeným výstřihem, spodní díl by se měl řídit podle stejných pravidel jako tomu je při výběru sukní.

Buďte jako J Lo
No a na závěr si neodpustím poznámku pod čarou. Představte si mou oblíbenkyni Jennifer Lopez a znovu si přečtěte pravidla, která byste měly dodržovat, když máte vetší zadek a chcete jej zakrýt. Řídí se sexy zpěvačka některým z nich? Neřídí!

Je majitelkou jednoho z největších zadečků šoubyznysu a přesto je na svou postavu hrdá! Zkuste to stejně jako ona a hrdě si vykročte do světa i s tím vědomím, že nemáte míry plastových figurín.

Která partie těla trápí vás?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 198